Европейско първенство по футбол: Франция показва на Италия границите с 5:1

Франция започна отлично Европейското първенство по футбол за жени. Грейс Гейоро от Пари Сен Жермен се отличи при победата над Италия с 5:1 – 25-годишният футболист вкара три гола.

Нейната клубна съотборничка Мари-Антоанет Катото и Делфин Каскарино от победителя в Шампионската лига Олимпик Лион вкараха другите голове. На полувремето резултатът беше 5:0, а през второто полувреме Мартина Пиемонте вкара утешителния гол за Италия.

С това „Les Bleues“ за пореден път показаха, че са сред фаворитите. От друга страна, италианците ще трябва да се подобрят значително, ако искат да преминат предварителния кръг.

Белгия и Исландия завършиха наравно 1:1 в другия мач от Група D тази вечер, като Берглинд Торвалдсдотир изведе северноевропейците напред с гол през второто полувреме, след като в 33-ата минута бе пропуснала дузпа. По-късно Жюстин Ванхавермает реализира дузпа, за да изравни за Белгия.

В група А днес се срещат Австрия и Северна Ирландия. Домакините от Англия ще играят с Норвегия. И двамата вече имат по три точки и могат да се класират за четвъртфиналите с победа – при условие че другият мач завърши наравно.