Кайзерслаутерн на четвъртфинал – бившият фаворит на RWE шокира Тиц

В първите два от общо осемте четвъртфинала за Купата на DFB имаше всичко. Имаше два двубоя от втора дивизия.

В атмосферичен сблъсък на традиционни клубове във вторник вечерта пфалцчани победиха съперника си от лигата 1. фК Нюрнберг с 2:0 (0:0).

Ричмънд Тачи (75-ата минута) и Рагнар Аче (78-ата) отбелязаха головете за Кайзерслаутерн пред 48 349 зрители на стадион „Фриц Валтер“, които достигнаха до четвъртфиналите на купата за първи път от десет години. Гостите от Франкония не успяха да повторят успеха си за купата от предходния сезон.

През първото полувреме феновете видяха мач на ниско ниво, като и двата отбора се съсредоточиха предимно върху сигурната защита. Кайзерслаутерн бяха по-активният отбор, но често се опитваха да вкарат гол от втория ред. Кристиан Матения от Нюрнберг спаси един такъв удар на Марлон Ритер след 21 минути. Гостите бяха още по-малко опасни пред вратата

Това се промени след подновяването на играта. Ударът с глава на Даичи Хаяши от корнер на Тайлан Думан беше изчистен от линията от вратаря на Кайзерслаутерн Юлиан Крал (51′). След това обаче играта отново се изравни, като почти нямаше големи шансове за гол и за двете страни.

След това пфалцчани решиха мача с двойно попадение в бърза последователност. Първо Тачи вкара гол след асистенция на Жан Цимер. След това Тачи подгони Жокер Аче, който вкара втория гол и малко преди края трябваше да напусне терена контузен. Четвъртфиналите ще се играят на 30/31 януари и 6/7 февруари.

Фортуна Дюселдорф също ще бъде представена в четвъртфиналната шестица. А топката с името 1. FC Magdeburg всъщност вече беше там

Но Йона Немец, който през миналото лято, а също и през предстоящия зимен трансферен прозорец, многократно беше свързван с третодивизионния клуб Rot-Weiss Essen, вкара два гола в заключителните етапи и изравни преднината на Магдебург чрез Барис Атик (15). Германецът беше заменен едва в 85-ата минута и нанесе удар 120 секунди по-късно, преди да отбележи победното попадение във втората минута на продължението.

По този начин Фортуна Дюселдорф се класира за Купата на ДФБ тази зима – а Немец вероятно ще продължи да играе в столицата на провинция СРВ и след зимната пауза. Наскоро той не само предостави добри аргументи в полза на оставането си в Магдебург