FC Kray пропиля два пъти преднина в топ мача и в крайна сметка загуби с 2:3

FC Kray искаше да атакува върха в Ландеслига Нидеррайн 2. След поражението в топ мача разликата до върха отново се увеличи.

Топ мач в Ландеслига Нидеррайн 2: FC Kray, които нямат загуба от осем мача, се изправиха срещу SF Niederwenigern в мач за наваксване.

Любопитно преди мача: Kray имаха два мача по-малко от съперниците си, Niederwenigern дори три. Сега таблицата е по-смислена и след 2:3 Kray се върнаха на дъното, защото две предни позиции не бяха достатъчни за спечелването на точка.

Резултатът в таблицата: Kray остават пети, Niederwenigern скачат на второ място и могат сами да поемат върха на таблицата с два мача за наваксване зад гърба си,

Тук Есен започнаха наистина светкавично. Марк Андре Гоцеина вкара след само две минути, за да изведе ФКК напред с 1:0 още при първата акция в мача със страхотен удар извън наказателното поле.

Ясин Бел-Мустафа почти увеличи преднината след шест минути, но ударът му мина встрани от вратата. След силното начало на домакините обаче гостите също влязоха по-добре в играта

След 20 минути Доминик Енц изравни – неговият 15-и гол през сезона. Те се оттеглиха на полувремето при резултат 1:1, а първият акцент след смяната беше 2:1.

Паскал Итер от ФК Край беше фаулиран и фаулираният играч сам реализира дузпата – 2:1 за ФК Край. Sportfreunde обаче отново се върнаха в мача. Десет минути след 2:1 беше отсъдена нова дузпа и Александър Голц не пропусна шанса – 2:2.

Мачът обаче имаше още какво да предложи. В 78-ата минута гостите от Нидервенигерн за първи път поведоха в резултата. Отново Енц беше този, който обърна мача с втория си гол. Край почти се върна, но Айман Абделхман Юсиф Ягуб в 90-ата минута удари само напречната греда, така че резултатът остана 2:3 от гледна точка на Край.

ФК Край продължава кампанията си в неделя (15:00 ч.) срещу SV Biemenhorst. Нидервенигерн ще играе в SG Essen-Schönebeck в неделя от 13:15 ч.