При професионалния си дебют – бившият играч на Есен Футкеу вижда червен цвят след шест минути

Рожден ден, професионален дебют, това можеше да бъде страхотна вечер за бившия играч на Есен Ноел Футкеу. Но той не успя да овладее нервите си.

Какъв горчив професионален дебют за нападателя Ноел Футкеу. Бившият нападател на Rot-Weiss Essen и Schwarz-Weiss Essen беше заменен от световния шампион Марио Гьотце в 77-ата минута на двубоя с Айнтрахт Франкфурт от 16-ия кръг на Купата на DFB при резултат 1:0.

Това беше първата му професионална изява, за която се класира, след като миналата година вкара 30 гола в 32 мача в Оберлигата за ЕТБ и 12 гола в 15 мача през настоящия сезон в Регионална лига Запад за Айнтрахт Франкфурт U23.

Но шестминутният му дебют не можеше да мине по-зле. Когато той беше на терена една минута, третодивизионният отбор отбеляза 2:0. Когато е бил на терена шест минути, е бил изгонен с червен картон.

Далеч от действието, на 21-ия си рожден ден той изрита отзад в крака Марсел Гаус от Саарбрюкен и съответно беше изгонен. Спортният директор на Франкфурт Маркус Крьош заяви по Sky след мача: „Нарушението не би трябвало да се случва. Той трябва да научи и това.“ Но това не беше просто лоша вечер за Футкеу.

Айнтрахт също не успя да стъпи на земята и съвсем заслужено загуби с 2:0. Това беше втората сензация на Саарбрюкен в настоящото състезание, като преди това те отстраниха рекордния шампион Байерн Мюнхен.

Наградата преди четвъртфиналния жребий в неделя. 1 724 800 евро гарантирано ще постъпи по сметката на 1. ФК Саарбрюкен. Кай Брункер и Лука Кербер изпратиха Лудвигспарк на нокти през второто полувреме, след като на почивката резултатът беше 0:0.

С отпадането на Айнтрахт продължава смъртта на фаворитите през този сезон за купата. Само Байер Леверкузен и Борусия Мьонхенгладбах продължават към четвъртфиналите от Бундеслигата. В сблъсъка между ВфБ Щутгарт и Борусия Дортмунд ще участва трети отбор от Бундеслигата – това е всичко.

Сега 1. фК Саарбрюкен ще очаква Дортмунд в неделя, където жребият за четвъртфиналите ще се проведе в 19,15 ч. Жребият ще бъде проведен от треньора на световния шампион U17 Кристиан Вюк и неговия помощник Йенс Новотни