Три мача, десет гола, три равенства

Борусия Дортмунд не може да намери изход от кризата в Бундеслигата. Няма победа и срещу кандидата за изпадане Майнц. Хофенхайм и Лайпциг също не успяха да постигнат равенство.

Борусия Дортмунд навлезе в зимната пауза с още един неуспех.

Дортмунд, който от седмици е в криза в Бундеслигата, не успя да преодолее равенството 1:1 (1:0) срещу FSV Mainz 05 във вторник вечерта.

В същото време TSG Hoffenheim допусна късен гол, за да завърши 3:3 (2:1) срещу SV Darmstadt 98 и по този начин да остане на три точки зад петия BVB.

По-рано РБ Лайпциг също загуби точки в надпреварата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига, с равенство 1:1 (0:0) при гостуването си на Вердер Бремен.

Юлиан Брандт (29 минута) беше дал преднина на Дортмунд с удар от свободен удар. Сеп ван ден Берг (43) изравни малко преди почивката. BVB трябваше да води с повече през първото полувреме предвид многобройните възможности за гол, но след почивката домакините заиграха изненадващо безобидно.

Хофенхайм също изживя отрезвяваща вечер в края. Андрей Крамарич (14-та) и Илас Бебу (28/66-та) отбелязаха головете за домакините. Лука Пфайфер (23) и Тим Скарке (57/86) обаче осигуриха равенството за промотирания отбор.

По-рано вечерта Вердер Бремен имаше късмет да измъкне точка от Лайпциг. Лоис Опенда (47 минута) извежда гостите напред малко след почивката. Джъстин Нджинма (75′) изравни за Бремен с красив удар от дистанция. Благодарение на точките Вердер поне леко увеличи преднината си пред местата, даващи право на директно отпадане, за момента. Лайпциг, който все още е на трето място, може да бъде изпреварен от ВфБ Щутгарт в сряда