Фортуна Дюселдорф с много голове, третодивизионните отбори също вкарват много

Времето за подготовка е време за тестови мачове. Няколко клуба от втора и трета дивизия бяха в действие този понеделник. Преглед.

Остават по-малко от две седмици до завръщането на 2-ра Бундеслига и 3-та дивизия в действие. Няколко клуба от тези лиги също използваха днешния ден, понеделник, за репетиции в състезателни условия. Не само MSV Duisburg, които се отърваха от разочарованието си при победата с 6:1 срещу холандския втородивизионен отбор FC Eindhoven, напуснаха терена с категорична победа.

Фортуна Дюселдорф също бе в настроение за отбелязване на гол срещу втородивизионен клуб от съседната страна. На тренировъчния лагер в Марбея, Испания, Фортуна победи ФК Дордрехт с 6:2, като за тима на Даниел Тиун вкараха Кристос Цолис, Яник Енгелхард, Винсент Вермей, Йона Немец, Феликс Клаус и новото попълнение Кристоф Дафернер.

Междувременно VfL Osnabrück натрупа малко самочувствие за битката за изпадане. Отборът от дъното на таблицата удържа равенство 2:2 с ФК Твенте, който е трети в Ередивизие. Мачът се игра и в Испания. Квази Вридт и Никлас Вийман дори обърнаха ранния дефицит в преднина от 2:1 след почивката. Въпреки това отборът от Долна Саксония допусна изравняване след малко по-малко от час игра.

SC Paderborn беше третият втородивизионен отбор, който игра в Испания в понеделник. Сблъсъкът им с новаците в Бундеслигата 1. FC Heidenheim обаче завърши с поражение и без отбелязан гол в тяхната врата. Източните вестфалци загубиха с 2:0 – въпреки че в последните 20 минути играха в числено превъзходство. На таланта на Хайденхайм Седи Ярджу бе показан червен цвят за аварийно спиране

Сред третодивизионните клубове ФК Халешер постигна забележителен успех заедно с MSV. Седемнадесетият отбор в таблицата победи с 5:1 в Белек турския втородивизионен ФК Караман, въпреки че първоначално HFC изоставаше. Но бившият играч на Бохум и ново попълнение Тарсис Бонга изравни. Резултатът остана 1:1 до почивката, когато Нико Хуг, Том Баумгарт, Йонас Нитфелд и Ерих Берко вкараха головете за категоричния резултат.

1. FC Saarbrücken претърпя поражение. ФКС загуби с 2:1 от швейцарския първодивизионен отбор ФК Цюрих. Крайният резултат бе на таблото още на почивката. Отборът на Рюдигер Циел изоставаше с 2:0, а Касим Рахибич успя само да намали дефицита.

В третодивизионния сблъсък между Jahn Regensburg и SpVgg Unterhaching обаче фаворитите запазиха надмощие. Лидерите в лигата от Регенсбург се наложиха и спечелиха с 3:1 срещу промотирания отбор. Морис Кратенмахер вкара за Унтерхахинг, а след това Янник Граф, Ноел Айхингер и Йонас Бауер обърнаха мача