Рекорд на турнира за жените в Англия – 8:0 срещу Норвегия

Домакините от Англия спечелиха и втория си мач от групата на Европейското първенство за жени. Англичанките счупиха собствения си рекорд в турнира с резултат 8:0 срещу Норвегия. В резултат на това те се класират за четвъртфиналите предсрочно като победители в групата.

Очакваше се мачът да бъде оспорван, но Англия поведе с 6:0 преди полувремето срещу Норвегия, която е на 11-о място в света.

Резултати от група AC

Австрия победи Северна Ирландия с 2:0 във втория ден от първенството. По този начин борбата за титлата в Европейското първенство за северноирландците приключва още в груповата фаза. Последният им мач ще бъде срещу Англия в петък.

В деня на мача 2 Дания ще играе срещу Финландия, а Германия – срещу Испания. В момента Германия и Испания са начело в групата с по три точки.

Група резултати BCleared

Първи случай на Корона в екипа на DFB

Жените от DFB ще трябва да се справят без Леа Шюлер за втория си мач от групата срещу кандидатите за титлата Испания на стадиона на Брентфорд. Голмайсторът на ФК Байерн Мюнхен даде положителна проба за вируса Corona и трябваше да бъде изолиран от отбора. Германските жени вече имаха куфарче Corona в подготовката си за Европейското първенство за жени с капитанката Александра Поп. Националният треньор Мартина Фос-Текленбург подчерта подробно колко внимателно германският отбор се справя с мерките на Corona.

Други отбори също са имали отделни случаи на корона по време на Европейското първенство за жени.