Още един фестивал на гола – над 1000 фенове гледат осем гола срещу Цвикау

Rot-Weiss Essen спечели генералната си репетиция преди останалите от трета дивизия. FSV Zwickau бяха победени на Хафенщрасе.

4:4 в контролен мач срещу участника в Бундеслигата 1. ФК Кьолн и победа с 5:3 в генералната репетиция срещу участника в североизточната регионална лига FSV Zwickau: Rot-Weiss Essen са в добра форма, както и преди зимната пауза, и може да дойде първият мач за точки през 2024 г. В петък (19 януари, 19:00 ч., пряко предаване) отборът пътува до ФК Ерцгебирге Ауе.

И те могат да надградят върху представянето си срещу Цвикау в Ерцгебирге. В крайна сметка подопечните на треньора Кристоф Дабровски изглеждаха добре, особено през първото полувреме.

Ерик Вуфак (5), Айзея Йънг (34) и Седрик Харенброк (45) вкараха головете през първите 45 минути. Особено впечатляващи бяха Леонардо Воник, който блесна като изпълнител на асистенциите, и привличащият вниманието Харенброк. На полувремето резултатът можеше да бъде и по-висок.

През второто полувреме гостите започнаха по-добре. Килиан Сенкбейл (50′) и Максимилиан Зонмиц (51′) имаха чудесни двойни шансове веднага, но Феликс Винанд беше на крачка да спаси със сетни сили. От 46-ата минута Винанд и Феликс Гьотце замениха Якоб Голц и Хосе-Енрике Риос Алонсо.

След многото смени през второто полувреме играта вече не беше толкова плавна. Още преди многото смени Лукас Алберт (61) вкара за 2:3, а малко след смените RWE отново се върна в играта: в лицето на Гьотце (64) – 4:2.

Moussa Doumbouya (69) трябваше да направи резултата 5:2, но след прекрасна подготвителна работа нападателят на RWE удари топката в напречната греда от пет метра. Максимилиан Зомниц (85′) от дузпа и Рон Берлински (88′) допълниха резултата в следващия контролен мач с участието на червено-белите.

Срещу Цвикау липсваха: Фабиан Рют, Аарон Ману (и двамата се завръщат от тренировка), Бьорн Ротер (мускулни проблеми), Сандро Плехати (скъсана вътрешна връзка) и Екин Челеби (контузия на рамото). Лукас Бруме също получи почивка. Поне последният би трябвало да се завърне в стартовия състав в петък в Ауе.

Статистика за мача

Rot-Weiss Essen: Голц (46. Винанд) – Вуфак (61. Вигел), Курума, Риос Алонсо (46. Гьотце), Фолке – Мюсел (61. Кайзер), Сапина, Харенброк (61. Айзфелд) – Обуз (61. Етри), Воник (61. Думбуя), Йънг (61. Берлински).

FSV Zwickau: Ленейс – Сенкбайл, Сенгердорф, Фрик (61. Хелер) – Кьонеке (70. Шедел), Куфур, Зонмиц, Алберт – Херман, Вил (70. Рютер), Добруна.

Съдия: Martin Ulankiewicz

Голове: 1:0 Вуфак (5′), 1:1 Вил (12′), 2:1 Йънг (34′), 3:1 Харенброк (45′), 3:2 Алберт (61′), 4:2 Гьотце (64′), 4:3 Зомниц (85′, дузпа), 5:3 Берлински (88′).