Борис Шомерс – „Това ни дава кураж да го направим колективно“

MSV Duisburg показа морал в Улм. Но едната точка от късното равенство 2:2 не е достатъчна в битката за изпадане. Това казват Борис Шомерс и голмайсторът в последната минута Робин Мюлер.

Завръщането беше успешно: MSV Duisburg бяха възнаградени с точка, след като изоставаха с 2:0 от новопостъпилия SSV Ulm. (Към доклада за мача)

Фактът, че това не беше достатъчно, за да се постави конкуренцията под напрежение, беше очевиден и когато играчите благодариха на своите 450 привърженици за подкрепата.

Работата на защитата при засади остава един от най-големите проблеми през този сезон. След като паднаха с 2:0 при първата успешна акция на Улм през второто полувреме, всичко сочеше към трето поражение в третия мач от новата година. Феновете на Улм, които са в приятелски отношения с Рот-Вайс Оберхаузен, вече можеха да бъдат чути да скандират „Ние отиваме нагоре, а вие надолу“.

Въпреки това MSV продължи да натиска след щастливия гол на Тим Кьотер и късното изравняване на жокера Робин Мюлер във втората минута на продължението, но в крайна сметка това не беше достатъчно, за да си осигури важните три точки. „Чувствам се страхотно и ни дава надежда за следващите няколко мача“, заяви голмайсторът Мюлер за Magenta Sport.

Можеше да се види, че отборът е жив и все още вярваме в него. Това ни дава кураж да се справим като колектив.

Boris Schommers

Треньорът Борис Шомерс отбеляза, че неговият нападател е показал убеденост в решителната сцена, която му е липсвала, когато е имал добър шанс срещу Хале.

„Разбира се, че точката е късметлийска. Но ние имахме толкова много лош късмет на наша страна и сме щастливи, че бяхме възнаградени за упоритата си работа. Не се защитавахме агресивно в началото. Улм не затвори торбата след 2:1 и опитахме всичко въпреки неуспехите“, анализира треньорът.

SSV Ulm - MSV Duisburg 27 януари 2024 г.
SSV Ulm – MSV Duisburg 27 януари 2024 г.

Въпреки че все още се намират на седем точки от безопасността, треньорът остана оптимист. „Точката струва много. Можеше да се види, че отборът е жив и все още вярваме в него. Това ни дава кураж да се справим колективно.“

SSV Jahn Regensburg, лидерите в лигата, гостуват на „Шауинсланд-Райзен-Арена“ след седмица в неделя. За да се вземат така важните три точки там, вероятно няма да се получи без необходимата порция късмет