Твърде малко! Нулев номер в играта за наваксване – шоков момент за бившия професионалист

Rot-Weiß Оберхаузен завърши без голове на терена на Борусия Мьонхенгладбах в мача за наваксване. Твърде малко за амбициите на RWO.

При четвъртия опит мачът между Борусия Мьонхенгладбах II и Rot-Weiß Oberhausen най-накрая се изигра успешно. В крайна сметка не бяха отбелязани голове.

Мачът започна с момент на шок: само след три минути игра Гренцландщадион замлъкна. Юлиан Корб спря в централния кръг след схватка. Изглежда, че бившият професионалист е получил травма на главата. За щастие Корб се изправи отново – но смяната беше неизбежна. Ноа Андреас замени 31-годишния Корб.

Невероятно, но истина: само няколко минути по-късно, в 10-ата минута, Мика Шрьоерс трябваше да излезе от игра поради контузия – на мястото на нападателя влезе Кагатай Кадер.

Това, което двата отбора предложиха от този момент нататък през първото полувреме, беше постна футболна храна. Голове почти нямаше – а когато ги имаше, те явно се разминаваха с целите си. Отборите се оттеглиха на полувремето при равен резултат.

А второто полувреме със сигурност започна обещаващо: Якоб Италиано (49 г.) бе оставен да нахлуе необезпокояван в наказателното поле на RWO и нанесе слаб удар от около 16 метра, като топката се търкулна само на няколко сантиметра покрай десния стълб на вратата и вратарят Робин Бенц не можа да стигне навреме до ъгъла. Гладбах имаше най-добрия шанс в мача до този момент.

Най-накрая РЗС стана опасен: Кристиан Мьорц (59) пробва от дистанция, ударът му бе отразен и за малко не попадна във вратата – не липсваше много.

В заключителната фаза RWO натисна с численото си превъзходство – Тони Райц видя жълт цвят – и също имаше няколко добри шанса. Вратарят на Гладбах Максимилиан Брюл спаси блестящо в 85-ата минута – срещу Мишел Нимайер – и в 87-ата минута – срещу Мориц Стопелкамп – и в крайна сметка запази резултата 0:0 за младежите на Борусия. Това не беше достатъчно за Оберхаузен. Рот-Вайс искаше да се придвижи нагоре в таблицата с две победи в мачовете за наваксване – така че ще бъде трудно.

Статистически данни за мача

Борусия Мьонхенгладбах II: Брюл – Лидер, Арндт (46. Кемпер), Наджар – Италиано, Корб (8. Андреас), Райц, Хугеверф (73. Търпинг), Валде (73. Ати) – Шрьоерс (10. Кадер), Надери

Rot-Weiß Oberhausen: Benz – Montag (79. Donkor), Stappmann (55. Niemeyer), Öztürk, Fassnacht – Ngyombo, Yalcin (46. März) – Boche, Stoppelkamp, Rexha (65. Kreyer) – Ezekwem

Съдия: Luca Marx