Щьогер: „…тогава това щеше да е страхотно гостуване“

Борусия Дортмунд спечели регионалния сблъсък срещу VfL Бохум с 3:1. Тройкаджията Никлас Фюлкрюг се чувства „много добре“ за следващата победа на BVB.

VfL Bochum запази регионалния сблъсък с Борусия Дортмунд отворен до последната фаза. В крайна сметка аутсайдерите не успяха да си осигурят точка в съседния град. BVB надделя над VfL с 3:1.

Никлас Фюлкрюг отбеляза и трите гола за Дортмунд. „През първата половина на сезона често ни липсваше постоянство. Сега е наистина добре да постигаме резултати“, заяви след това международният нападател за DAZN след третата победа в третия мач след зимната пауза. „Отново вкарахме три гола и допуснахме само един, макар че ни се искаше да играем на нула. Това ни дава увереност.“

Фюлкруг бе дал преднина на BVB с реализирана дузпа (7-ата) и осигури решението по същия начин в последната минута. „Трудно е да оцелееш тук, когато допуснеш дузпа толкова рано и след това още една отзад“, каза полузащитникът на Бохум Патрик Остерхаге. „Не играхме лошо и се борихме добре. Въпреки че изоставахме рано, се придържахме към нашата игра.“

И VfL бяха възнаградени за това малко преди свирката на полувремето. Защитникът на BVB Нико Шлотербек плъзна в собствената си врата центриране от Остерхаге. Резултатът остана 1:1 до 72-ата минута, когато Фюлкрюг с глава изведе домакините напред

BVB - VfL Bochum 28 януари 2024 г.
BVB – VfL Bochum 28 януари 2024 г.

VfL също имаха своите моменти, като дори тук-там се докосваха до водачеството. „Взехме няколко лоши решения с последния пас“, критикува Остерхаге. Пример за това даде Матус Беро. Играчът на Бохум потегли свободно към вратата и трябваше само да прехвърли Кристофър Антуи-Аджей, който тичаше заедно с него – но му отне твърде много време и беше спрян навреме.

„Ако бяхме останали малко по-спокойни и бяхме стигнали до 2:1, това щеше да бъде наистина страхотно гостуване“, заяви Кевин Щьогер. Въпреки поражението бохумчанинът похвали отбора си за това, че е „спечелил много добри топки“ в защита. В същото време Щьогер сложи пръст в раната: „Изключително важно е да вкараме повече голове“.

VfL отбеляза само три пъти в трите мача след зимната пауза. Срещу Бремен (1:1) и Щутгарт (1:0) това беше достатъчно, за да си осигури точките. Не и при гостуването на BVB обаче