Без завръщане срещу Аугсбург – Асано все още липсва

VfL Bochum все още ще трябва да се справя без Такума Асано. Японският национален отбор преодоля следващото препятствие на Купата на Азия.

Добре за Такума Асано и японския национален отбор, зле за VfL Bochum: Япония победи Бахрейн в 16-ия кръг на Купата на Азия в Катар в сряда следобед и вече е сред осемте най-добри. Поради това VfL Bochum ще трябва да се справя без японската си звезда в атака още няколко дни. Четвъртфиналът ще се играе чак следващата събота (12,30 ч.).

След публичната тренировка в сряда, в която новото попълнение Агон Елези за първи път се появи на терена, треньорът на Бохум Леч все още имаше слаби надежди, че ще може да пусне Асано в игра в домакинския мач срещу ФК Аугсбург следващата събота (15.30 ч., Sky).

Сега обаче това няма да се случи и той ще трябва да потърси друг заместник.

Асано от VfL Bochum играе от 80-ата минута в 16-ия кръг

В сряда следобед немско време Япония победи Бахрейн с 3:1, като след малко повече от половин час игра Рицу Доан от Фрайбург изведе Япония напред. Другите голове за Япония отбелязаха Такефуса Кубо и Аясе Уеда. Асано се появи едва в 80-ата минута за голмайстора на 3:1 от японска гледна точка – но въпреки това беше на терена повече от двадесет минути. Времето за прекъсване беше единадесет минути.

Асано игра само в един мач в груповата фаза – при загубата с 2:1 от Ирак. Той също игра от самото начало. При двете победи срещу Виетнам и Индонезия не изигра нито една минута. Сега, в 16-ия кръг, той отново направи само една кратка поява

VfL Bochum’s Asano: Финалът за Купата на Азия ще бъде на 10 февруари

Сега Япония ще се изправи срещу Сирия или Иран на четвъртфиналите в събота. Двете страни ще изиграят мача си от 16-ия кръг в сряда вечерта немско време. Ако Япония надделее и там, полуфиналът ще се играе в средата на следващата седмица.

В най-лошия случай за VfL Bochum Асано ще пропусне и следващия уикенд в гостуването на Айнтрахт Франкфурт на 10 февруари. На този ден ще се играе и финалът на Купата на Азия