Бюскенс вижда победа в S04 и силни действия от страна на професионалните състезатели в тренировъчния лагер

С04 U19 победиха 1.FC Köln. Двама играчи, които бяха на тренировъчния лагер на професионалистите, отбелязаха победния гол. Това не е случайно.

В гадния дъжд в Гелзенкирхен в неделя U19 на ФК Шалке 04 победи 1 ФК Кьолн в мач от А-юношеската Бундеслига Запад. Също както преди четири месеца в последния 16-и кръг на Купата на DFB, отборът на треньора на Шалке Норберт Елгерт отново победи действащите носители на Купата на DFB с 2:1 (1:0) пред 200 зрители на терена на 04.

Наблюдавана от помощник-треньора на Шалке Майк Бюскенс, това беше заслужена победа за S04, особено благодарение на второто полувреме. Двама играчи, които неволно доминираха в заглавията на вестниците през зимната пауза, изиграха решаваща роля в сцената на решаване на мача. Веднага след като 1. FC Köln изравни на 1:1 чрез Абдул Малик Йълмаз малко след почивката, Макс Грюгер и Витали Бекер вкараха победното попадение за Шалке в 50-ата минута.

Шестокласникът Макс Грюгер, който взе всички заложени положения, сви ъглов удар на главата на Никлас Бархел. Той пусна към левия защитник Витали Бекер. След това Бекер нямаше проблеми да вкара топката в мрежата с крак от близко разстояние в наказателното поле.

Това изглеждаше репетирано. И беше. „Ние сме силни там. Това беше шестият ни гол от дузпа“, заяви възхитеният Норберт Елгерт. „Тренирахме това в събота“, разкри той. „Ако се получи, толкова по-добре.“

Грюгер и Бекер бяха с отбора на треньора Карел Гераертс на тренировъчен лагер в Португалия по време на зимната пауза. Според съобщения в медиите се твърди, че Елгерт се е опитал да попречи на поне един от футболистите да го направи. Междувременно обаче успешният треньор е изяснил въпроса и е заявил, че изрично подкрепя участието на играчите.

След като през първото полувреме Кьолн бе поставил Шалке под силен натиск въпреки кадровите загуби, но не успя да предотврати ранното 1:0 за S04 чрез Заид Амаусау-Чибара (7-и), миньорите имаха най-силната си фаза непосредствено след изравнителния гол. „Тук грешките са позволени. Решаващият фактор е как се справяш с тях като играч и отбор. И отборът се справи чудесно с това“, заяви Елгерт, който също бе доволен от реакцията на тима. „Те показаха добра сплотеност и се изправиха.“

Това означава, че „Шалке“ се отдалечи на 9 точки от „1. FC Köln“ и вече изостава само на една точка от „Bayer Leverkusen“ на 3-то място с един мач по-малко.