FC Ingolstadt изстрелва Дрезден в криза, а RWE – на пето място

FC Инголщат се върна в надпреварата за промоция в трета дивизия, докато Дрезден отчете първата си криза за сезона след поредното си поражение.

Преди зимната пауза изглеждаше, че единственото съмнително нещо в 3-та дивизия е кога Jahn Regensburg и Dynamo Dresden ще си осигурят промоция.

Тяхното превъзходство беше твърде голямо, а преднината им – твърде голяма. Но през последните седмици Динамо Дрезден губи все повече точки. Поражението с 2:1 (0:2) от ФК Инголщадт в неделя беше третото им поражение в последните четири мача.

През 2024 г. едва ли нещо ще се получи за Дрезден. В резултат на това Дрезден е само на пет точки пред SSV Ulm на трето място. Ако Rot-Weiss Essen спечелят догонващия си мач в 1860 Мюнхен във вторник, те ще бъдат само на четири точки пред местата за изпадане.

Настоящата липса на самочувствие беше очевидна и в Инголщат, където Дрезден губеше с 2:0 на почивката. Янник Маус направи 1:0 след само шест минути за домакините, които трябваше да направят две промени през първото полувреме.

Наред с други, нападателят Паскал Тестрот беше контузен – той беше заменен от подписалия през зимата Себастиан Грьонинг. И той отпразнува мечтан дебют, като само пет минути след влизането си в игра вкара за 2:0. А Дрезден? Всъщност те играха добре, имаха добър период преди да паднат с 2:0 и имаха шанс да изравнят, след като поведоха с 2:0.

Но FCI запази преднината си от 2:0 до почивката на полувремето. След смяната се очакваше Динамо да премине в атака. Но от страна на отбора на треньора Маркус Анфанг се получи много малко. Инголщат имаше по-добрите възможности и не направи почти нищо в защита.

След 78 минути трябваше да стане 3:0, но Маус и Грьонинг пропуснаха големите шансове. Дрезден остана в играта и всъщност успя да изравни. Робин Майснер отбеляза осем минути преди края, за да направи резултата 1:2 от гледна точка на Динамо. И ФКП едва не допусна 2:2, тъй като именно зимното попълнение на Дрезден Ахмет Арслан за малко не изравни в последната минута.

ФК Инголщат продължава кампанията си следващата неделя (16:30 ч.) при гостуването на TSV 1860 Мюнхен. Дрезден играе у дома срещу VfB Любек в събота (14:00 ч.).

Как играха FC Ingolstadt и Dynamo Dresden

Инголщат: Функ – Костли, Цветинович, Лоренц, Зайферт – Дейхман (30. Кайдел), Фрьоде – Копач (85. Дитген), Маузе (85. Кюгел), Канурич (46. Кайо) – Тестрот (39. Грьонинг) – Треньор: Кьолнер

Дрезден: Брол – Камеркнехт, Левалд, Краулич, Майер (46. Арслан) – Вил (64. Майснер), Херман (81. Вонебергер), Хауптман – Леммер (64. Куето), Кучке, Зиммершид (81. Борковски) – Треньор: Анфанг

Голове: 1:0 Маузе (6′), 2:0 Грьонинг (45′), 2:1 Майснер (82′)

Съдия: Robert Kampka (Mainz)

Брой зрители: 8 000