„Безкрайно горчив“ – 1. FC Köln пропилява победата преди Rosenmontag

Голямото парти вече беше организирано, но въпреки че младокът Макс Финкграфе поведе, 1. FC Köln успя да постигне само равенство на терена на TSG Hoffenheim.

Въпреки неуспеха в продължението на срещата, облечените фенове на Кьолн отпразнуваха своя отбор и се разпяха на топло за Сирни Заговезни. За играчите обаче преобладаваше разочарованието.

Застрашеният от изпадане 1. ФК Кьолн с удоволствие щеше да подари на своите привърженици безгрижен карнавален акцент с втората си поредна победа.

В края на 21-ия ден от Бундеслигата рейнландците завършиха наравно 1:1 (0:0) с борещия се за оцеляване TSG Hoffenheim след силна игра. Свободният удар на Макс Финкграфе в 79-ата минута накара феновете на Кьолн да празнуват дълбоко в продължението на мача, но след това ценният жокер на Хофенхайм Андрей Крамарич нанесе своя удар (90.+4).

„Когато получиш подобен гол в 94-ата минута, това е невероятно горчиво“, заяви Бено Шмиц в ефира на DAZN: „Днес отново бяхме много близо. Това продължава. Трябва да намерим краката си отзад.“ Финкграфе се радваше на гола си, но „все пак усещането е по-скоро като за поражение“, каза младокът.

ФК, който ще участва в парада в понеделник със собствен плакат, благодарение на равенството е на четири точки пред местата, даващи право на директно отпадане. Въпреки това възглавницата не изглежда достатъчно дебела, за да бъде допусната до тост в понеделник на розата. „Някои ще бъдат на плувката. Другите се възстановяват у дома, това е всичко, което можем да направим в момента“, каза Финкграфе.

Хофенхайм също не са в настроение да празнуват в момента. TSG вече седем мача няма победа. Въпреки негативната серия треньорът Пелегрино Матарацо засега остави хърватина Крамарич на пейката. „Съставянето на състава ми отне половин нощ“, каза треньорът: „Исках да получа най-добрата комбинация на терена. Решението не беше лесно.“

23 020 зрители на стадион „Зинсхайм Арена“, сред които почти една трета от привържениците на ФК, видяха ожесточена начална фаза. Кьолн впечатли с голяма решителност срещу по-добре играещите домакини. Въпреки това крилото на TSG Илас Бебу създаде опасност пред вратата на Кьолн за първи път в 14-ата минута.

След това не се случи много. Гостите, които трябваше да се справят без Тимо Хюберс, Дейви Селке, Марк Ут и Лука Валдшмит, бяха до голяма степен стабилни в защита. Единствено нападателят на Хофенхайм Ваут Вегхорст изпробва вратаря на Кьолн Марвин Швебе (26′). Холандецът имаше най-добрия шанс през първото полувреме малко преди почивката (43).

Нищо не се промени и в началото на второто полувреме. Хофенхайм, в чийто състав липсваха отстранените Джон Антъни Брукс, Мергим Бериша и Марко Джон, имаше повече положения в играта – Кьолн се защитаваше умело.

В 68-ата минута Матарацо вкара в игра трима нови играчи, сред които и Крамарич. След това ФК продължи да се защитава с голяма отдаденост. Щипките в атака също гарантираха, че Хофенхайм трябваше да остане бдителен в защита. Свободният удар на Финкграфе не успя да направи това. Въпреки това Крамарич осигури точката за Хофенхайм дълбоко в края на времето за спиране