След подхлъзване – Голц спасява точката на RWE в Динамо Дрезден

В напрегнатия топ мач между Динамо Дрезден и Рот-Вайс Есен точките бяха поделени (2:2). Щастлива точка за отбора от Есен, за който се отличи вратарят Голц.

След Jahn Regensburg (1.) и SSV Ulm (3.), Rot-Weiss Essen допълни седмиците на топ мачовете в 27-ия ден на трета дивизия. Вторият отбор в таблицата, Динамо Дрезден, очакваше отбора на Есен. След напрегнат мач пред повече от 30 000 зрители на стадион „Рудолф Харбиг“ точките бяха поделени – а гостите трябваше да благодарят на своя вратар.

Първите неща: След удължаването на договора на старши треньора Кристоф Дабровски RWE влезе в първия мач с три промени. Ерик Вуфак (разкъсване на синджирната връзка) и Хосе-Енрике Риос Алонсо (отстраняване) бяха заменени от възстановените Лукас Бруме и Мустафа Курума. Освен това Леонардо Воник беше заменен от Рон Берлински в центъра на атаката на Есен.

И RWE започна с мечтания старт в столицата на саксонската провинция. Марвин Обуз разигра превъзходно топката към Харенброк, който вкара с левия крак от остър ъгъл (6′). Въпреки това преднината не продължи дълго в бурната начална фаза, отчасти защото Есен направи подарък на гостите: В единадесетата минута Якоб Голц позволи на Том Зимершид да изпълни един всъщност безобиден финт – явна вратарска грешка! Но злополучният играч трябваше да изкупи вината си.

Динамо продължи да оказва натиск върху вратата на Есен, който имаше сериозни проблеми с дрезденското нападение. Там вратарят Голц направи няколко блестящи спасявания, като например срещу Денис Борковски (18/28-ата минута), и запази червено-белите в играта след грешката си

Фактът, че в защитата на Есен не работеше много, направи атаката още по-ефективна: Свободният удар на Томас Айзфелд след малко повече от половин час ставаше все по-дълъг и се озова в далечния ъгъл (34′). От нищото RWE бяха повече от щастливи да се върнат в предни позиции.

И отново и отново благодарности към вратаря Голц, който се открояваше в защита и за трети път спаси първо Зимершид (37′), а след това и Борковски (42′). Така на полувремето резултатът бе 2:1 в полза на RWE.

Дрезден изравнява бързо

Двата отбора излязоха от съблекалните непроменени, а защитата на RWE също остана разколебана. Само че този път Dresden успяха да се възползват от това веднага, като Zimmerschied вкара втория си гол след грешка на Isaiah Young (47′). Този път Голц също беше безсилен, като трябваше да направи няколко спасявания, след като отново изравни.

Двубоят продължаваше да бъде с един гол разлика, а в 68-ата минута на стадион „Рудолф Харбиг“ настъпи нова радост. Зимершид вкара за 3:2, но съдията Лукас Бенен правилно отсъди дузпа за засада и заглуши радостните възгласи.

Започна заключителната фаза и двамата треньори направиха първите си промени. Малко по-малко от десет минути преди последния съдийски сигнал следващият шанс дойде от нищото за RWE. Саша Фолке обаче не прие поканата на Кевин Брол и вкара топката малко извън наказателното поле (79′).

В продължението на мача имаше още едно опасно положение за RWE: след изпълнение на ъглов удар от страна на Дрезден напречната греда спаси топката за Есен, които успяха да я изчистят. След това обаче Феликс Гьотце получи тежък удар в главата и трябваше да бъде отстранен, след като кървящата му глава беше обработена. След това срещата приключи.

Резултатът беше ласкава точка за отбора на Дабровски, който следващата събота (2 март, 16:30 ч.) ще приеме SpVgg Unterhaching на Хафенщрасе.