„Долно чекмедже“ – феновете на Дрезден се подиграват на контузения Феликс Гьотце

В топ мача от трета дивизия Rot-Weiss Essen печели равенство 2:2 (2:1) на терена на Dynamo Dresden. Феликс Гьотце контузва главата си в заключителните етапи на срещата.

Сред феновете на Динамо Дрезден очевидно е имало голямо разочарование. В топ мача от трета дивизия срещу Rot-Weiss Essen кандидатите за промоция успяха да постигнат само равенство 2:2 (1:2), въпреки че доминираха в мача.

В продълженията на бурния мач някои от феновете на домакините показаха защо клубът от години се бори безуспешно срещу лошата си репутация в германския футбол. Защитникът на RWE Феликс Гьотце беше ударен толкова силно по главата при сблъсък с Якоб Леммер от Дрезден, че падна на земята и обилно окървави. След това мачът приключи за централния защитник на Есен.

Когато братът на световния шампион от Рио де Жанейро Марио Гьотце беше изнесен от терена на носилка, той беше придружен от силни викове „довиждане“ от страна на феновете на Динамо. Медиците използваха чадъри, за да предпазят играча на Есен от хвърлените от публиката снаряди.

Андреас Ман, коментатор за телевизионния канал Magenta Sport, определи виковете на привържениците на Динамо като „неуважителни“ и „долнопробни“.

Защитникът на RWE Феликс Гьотце е контузен – какво казва Дабровски

Тъй като Rot-Weiss Essen вече бяха изчерпали всичките си смени, те трябваше да изкарат оставащите три минути с един играч по-малко. Те успяха, но след това имаше големи притеснения за Гьотце. „Надяваме се, че това е само разкъсване и че Феликс не е получил фрактури“, заяви треньорът на RWE Кристоф Дабровски за Magenta Sport.

За Есен това беше щастливо равенство с оглед на хода на мача. През първото полувреме Динамо изигра няколко зрелищни атаки напред. Единствено изключителният страж на RWE Якоб Голц запази играта отворена с няколко блестящи спасявания.

Седрик Харенброк (7-ата минута) и Томас Айзфелд (35-ата минута) на два пъти дадоха преднина на гостите. Том Зимершид (11-та/47-та) изравни резултата и в двата случая. Мачът на стадион „Рудолф Харбиг“ беше наблюдаван от 30 387 зрители