След равенството в Дрезден – притеснения за Гьотце и сълзи по Йънг

Третодивизионният отбор Rot-Weiss Essen се пребори за равенство 2:2 на терена на Динамо Дрезден. Въпреки това в продълженията на мача имаше капка горчивина.

Това беше най-важната новина за седмицата в Rot-Weiss Essen: В четвъртък клубът обяви, че договорът със старши треньора Кристоф Дабровски е удължен с още две години до 2026 г.

Само два дни по-късно РВЕ и Дабровски възобновиха ежедневната си рутина в лигата – и то как. Червено-белите гостуваха на Динамо Дрезден пред 30 387 зрители на стадион „Рудолф Харбиг“.

Един абсолютно див мач завърши с равенство 2:2 след 98 минути. RWE на два пъти повеждаше, но Том Зимершид на два пъти изравняваше. Гостите трябваше да благодарят на своя изключителен вратар Якоб Голц, който направи няколко блестящи спасявания, за да удържи важната точка.

Въпреки спечелената точка настроението в лагера на Есен след последния съдийски сигнал беше малко мрачно. Причината: треньорът на защитата Феликс Гьотце беше брутално ударен по главата от дрезденския Якоб Леммер в продължението на мача и трябваше да бъде изведен с кървяща рана.

„Видях го от разстояние и все още не мога да кажа много за него. Мисля, че има порезна рана и, разбира се, се надявам да няма счупени кости и Феликс да не е получил сериозни наранявания“, подчерта Дабровски в интервю за „Магента“ след последния съдийски сигнал.

Треньорът на Есен показа истинско величие, когато изведе Айзея Йънг в центъра на последвалия кръг и го изправи пред всички останали играчи. Крилото Йънг се бе сгърчил преди 2:2 и пророни няколко сълзи след последния съдийски сигнал. За Дабровски това беше въпрос на естественост: „Грешките са част от спорта. Той беше много раздразнен заради втория гол, който допусна. Той е амбициозен до безкрай, но ние печелим, губим и равенстваме заедно.“

Бяхме щастливи да вземем нещо стойностно у дома в Есен в много тежко гостуване срещу труден съперник. Това не бива да се приема за даденост. Отборът наистина заслужаваше точката, дори и да имаше малко късмет, защото Дрезден доминираха много.

Кристоф Дабровски

Връщаме се към спортните въпроси: 45-годишният бивш професионалист бе доволен от равенството 2:2 при гостуването на фаворитите за промоция. След 27 мача RWE заема шесто място и остава на върха в таблицата: „Радваме се, че взехме нещо ценно у дома в Есен в много трудно гостуване срещу труден съперник. Това не е нещо, което трябва да се приема за даденост. Отборът наистина заслужаваше точката, дори и да беше малко късметлийска, защото Дрезден доминираха много. Вложихме всичко от себе си и имахме изключителен вратар на вратата“.

Следващата седмица (2 март, 16,30 ч.) Ро-Вайс Есен ще изиграе следващия си мач от трета дивизия. След това на Хафенщрасе ще гостува силният промотирал се отбор SpVgg Unterhaching.