Първо Барса, а сега и ManCity – приказката на Майнц с бившия треньор на BVB продължава

Младежите U19 на 1. FSV Mainz 05 поднесоха поредната голяма изненада в Младежката лига. Те победиха Манчестър Сити с 2:1 в 16-ия кръг на турнира.

U19s на 1. FSV Mainz 05 вече бяха предизвикали голяма изненада в Младежката лига с победата си с 8:7 дузпи над ФК Барселона. В 16-ия кръг отборът с треньор Бенямин Хофман, който работи с младежкия отбор на Борусия Дортмунд от 2007 до 2019 г., през което време два пъти печели първенството за старша възраст, продължи точно оттам, откъдето тръгна срещу голямата испанска фабрика за таланти.

Манчестър Сити, прочутата академия на водещ международен отбор, отново бе гост на разпродадения стадион „Брухвег“, където над 7000 фенове създадоха впечатляваща атмосфера, включваща хореография и пиротехника – и отново аутсайдерите изненадаха феновете с победа 2:1, осигурявайки промяна от мрачната битка на професионалистите за отпадане от Бундеслигата.

Вдъхновени от публиката, действащите шампиони на Германия за U19 започнаха мача с много хъс, докато Ситизънс първоначално не успяха да направят много. След 16 минути пас от Майнц се плъзна към Фриц Енгел, който показа добра преценка и подаде на Тим Мюлер, който се състезаваше отляво. Левият бек пласира мощния си директен удар в далечния ъгъл, за да даде аванс на Майнц (16′).

Англичаните, от друга страна, се бореха през по-голямата част от времето. Луис Бабац трябваше да спасява само Джоел Ндала, чийто удар бе спасен в близкия ъгъл (24′). Натискът обаче се увеличи малко преди почивката. След добре разработена атака Джъстин Обоаводуо беше този, който изравни от близко разстояние (45,+1).

Наказание малко след почивката

Майнц изобщо не беше шокиран от гола, който получи малко преди края на полувремето. Напротив: малко след подновяването на играта влезлият като резерва през второто полувреме Сафян Туре се измъкна от защитата на Сити. След това в наказателното поле на Манчестър Махамаду Сусохо застигна Майнц с нарушение. Филип Шулц показа здрави нерви в наказателното поле и реализира, за да даде на Майнц отново преднина (50′).

Манчестър Сити продължи да атакува, особено в заключителните етапи, и създаде няколко опасни положения, но насърчавани от повече от 7000 зрители на трибуните, домакините се съпротивляваха, успяха да удържат победата с 2:1 и отпразнуваха напредъка си към четвъртфиналите.

Още два германски отбора могат да продължат към четвъртфиналите на Младежката лига в сряда. ФК Байерн Мюнхен ще бъде домакин на Фейеноорд Ротердам (16:00 ч.), а U19 на РБ Лайпциг ще играе с Реал Мадрид (18:00 ч.). BVB вече бяха елиминирани в междинния кръг срещу словашкия представител MSK Zilna (1:2).