Четирима отсъстващи и един завръщащ се – Терзич за критиките

Критиките към Борусия Дортмунд и Един Терзич стават все по-силни. В четвъртък треньорът на BVB зае позиция и говори за кадрите в мача с Унион Берлин.

След някои слаби представяния напоследък Борусия Дортмунд допусна първото си състезателно поражение за годината при загубата с 3:2 от TSG Hoffenheim. И нещата веднага станаха по-неприятни за BVB и особено за треньора Един Терзич.

Натискът върху треньора нараства преди съботното гостуване на Унион Берлин (15:30 ч., RS live ticker). Ако отборът му не се подобри, класирането за Шампионската лига – минималната цел на Дортмунд – може да бъде застрашено.

„Избавих се от навика да позволявам на нещата да се доближават твърде много до мен и да ги чета. Всъщност не съм наясно с всичко и не съм го следил толкова отблизо“, каза Терзич в четвъртък на пресконференцията преди мача в столицата. „Логично е, че се получават сътресения. Но това е така още от началото на сезона. Веднъж щом се разрасне, е трудно да го спреш.“

Въпреки че BVB в момента е на четвърто място, РБ Лайпциг диша във врата на Борусия, само на една точка зад тях, а освен това има по-лесна оставаща програма в последната третина на сезона. А тенденцията при BVB сочи надолу след само една победа от последните четири мача в Бундеслигата. „През този сезон сме загубили 13 точки. Това е причината да не играем за повече през този сезон“, казва Терзич, който иска да „води с решения и съдържание“.

Отбранителен фактор: Дониъл Мален е аут срещу Унион Берлин. Холандецът трябва да изтърпи наказание за жълт картон. Това означава, че BVB ще бъде без далеч най-формалния играч в нападението си. Мален е вкарал четири гола в последните си три участия.

Вратарят Грегор Кобел също ще трябва да пропусне, като на негово място отново ще влезе Александър Майер. Терзич ще трябва да се справя и без Себастиан Халер и Феликс Нмеха. В отбора обаче ще се завърне Никлас Зюле, който напоследък боледуваше. А Матс Хумелс също се завръща в пълния си състав, което означава, че BVB има две опции за мястото на централен защитник заедно с Нико Шлотербек и няма да се налага отново да изтегля капитана Емре Кан от средата на терена