Спектакъл с 49 гола – марш на Топ 3, зашеметен Релингхаузен

В Ландеслигата Нидеррайн 2 нападателите пиеха целебна вода, а защитите не бяха в кондиция. Ето как бяха разпределени 49-те гола.

Конферентното предаване на Landesliga Niederrhein 2 щеше да завладее зрителите този уикенд. В десетте мача бяха отбелязани 49 гола.

Особено челното трио не показа слабост и всяко от тях празнуваше категорични победи. Лидерите BW Dingden спечелиха с 4:1 срещу VfB Frohnhausen от Есен, които бяха с намален състав. Мохамед Саид изравни за VfB малко след почивката. В последния четвърт час обаче фаворитите надделяха.

Вторият в класирането SF Niederwenigen направи същото като Dingden. Те загубиха с 4:1 в Лоуик, където домакините също изравниха малко след почивката. След това SF Niederwenigen пое командването и сложи капак на мача малко по-рано от Dingden.

Намиращият се на трето място Бименхорст спечели с 2:0 мача си срещу SpVgg Steele 03/09. Новият отбор на четвърто място е настоящият победител в серията ESC Rellinghausen. Ясната победа с 4:0 при гостуването на DJK Arminia Klosterhardt бе седмата победа от последните седем мача. Никой не е очаквал, че ESC ще бъдат в тези региони, след като вече изпревариха и FC Kray, които направиха равенство 3:3 с 1. FC Lintfort. След 48 минути вече бяха отбелязани всичките шест гола.

Да преминем към мазето. Тук Stelle и Frohnhausen претърпяха неуспехи в битката за изпадане след пораженията си. Особено след като SG Essen-Schönebeck успяха да спечелят важни три точки с победа 4:0 срещу намиращия се в дъното Hönnepel-Niedermörmter.

FSV Duisburg също изненадаха на дъното, като спечелиха домакинския си мач срещу SGE Bedburg-Hau с 3:2 и сега могат спокойно да мечтаят за оставане в местата за изпадане с дефицит от седем точки.

На Sterkrade-Nord им е все по-трудно да мечтаят. Особено след поражението с 1:6 от SV Budberg. Любопитно е, че всичките седем гола бяха отбелязани след почивката, като само Мориц Паул се разписа четири пъти.

В други мачове с висока резултатност VfB Speldorf и SV Scherpenberg завършиха наравно 3:3, а BW Mintard победи PSV Wesel-Lackhausen с 4:1.