Неговият гол обърна развоя на събитията за купата – Бруме иска да увеличи броя на головете си във Верл

Rot-Weiss Essen отпразнува победата с 3:1 при гостуването си на KFC Uerdingen в турнира за Купата на Долен Рейн. Ето как Лукас Брумме оценява постигнатия напредък. Той съобщи, че на треньора се е наложило да се разкрещи на почивката.

След последния съдийски сигнал играчите на Rot-Weiss Essen трябваше да си поемат дълбоко дъх. В крайна сметка четвъртфиналът за Купата на Долен Рейн в KFC Uerdingen не беше за хора със слаби сърца.

През първото полувреме аутсайдерите поведоха напълно изненадващо с 1:0 – и то напълно заслужено. Представянето на Есен през първите 45 минути беше твърде податливо на грешки и помпозно. Въпреки 80-процентното владеене на топката RWE рядко успяваше да създаде някаква заплаха в атака.

„На полувремето треньорът ни каза да работим здраво. Треньорът стана и малко по-гръмогласен“, обясни Лукас Бруме в интервюто след мача. През второто полувреме именно Брумме обърна нещата в своя полза. Неговият удар от около 25 метра изравни резултата на 1:1. Това беше вторият му гол с фланелката на RWE.

От този момент нататък гостите натискат за прогрес – и са възнаградени в последния четвърт час с голове на Седрик Харенброк (75′) и Муса Думбуя (90′). Подобреното представяне означаваше, че полуфиналът е напълно заслужен, но победата с 3:1 на моменти висеше на косъм.

Бруме също отдаде дължимото на съперника: „Мачовете за купата винаги са изтощителни. Трябва да се справиш с тях по някакъв начин. От 30-ата минута нататък през цялото време трупахме напрежение, дори когато бягаш на контраатака. Когато вкарах гол, всички ми викаха да стрелям. И аз го направих. За щастие се получи. Най-важното е, че постигнахме напредък.“

Една от причините за успеха в сряда вечер беше тактическото преминаване към система 3-5-2 през второто полувреме. След смяната RWE имаше много повече скорост в играта и в резултат на това успя да създаде няколко шанса. От този момент нататък Бруме играеше като ляв централен защитник в тройката. „Това се получи добре. Когато гледате Байер Леверкузен, в задната тройка винаги има играчи, които излизат напред. Усещането е, че двамата външни централни защитници са в наказателното поле на противника“, подчерта 24-годишният футболист.

Вие все още имаме недовършени дела от първия мач срещу Верл (0:5, бел. ред.). Там не играхме добре. Сега трябва да дадем всичко от себе си през второто полувреме. Разбира се, че искаме трите точки.

Лукас Брумме

След успеха си в турнира за Купата на Долен Рейн, Рот-Вайс Есен искат да се върнат към победите в трета дивизия: В неделя (10 март, 16:30 ч.) РВЕ ще бъде домакин на SC Verl. Бруме се стреми към три точки:

„Искаме да спечелим всеки мач. Все още имаме някои недовършени дела от първия мач срещу Верл (0:5, бел. ред.). Там не играхме добре. Сега трябва да дадем всичко от себе си през втората половина на сезона. Разбира се, искаме три точки.“