SV Lippstadt живее, Ahlen дебют след Engelmann treble

Двама кандидати за изпадане от Регионалната лига, два свята в сряда. Докато SV Lippstadt се надява, Rot Weiss Ahlen претърпя домашен дебют.

SV Lippstadt отскочиха в Регионална лига Запад, докато Rot Weiss Ahlen претърпяха горчив домакински разгром. Преглед на двата мача за догонване от сряда.

SV Lippstadt – FC Wegberg-Beeck 2:1

SV Lippstadt е отборът на момента в дъното на таблицата на Регионална лига. В двубоя за изпадане срещу FC Wegberg-Beeck те си осигуриха втора поредна тройка. SVL вече се върна в играта и може да мечтае за оставане нагоре.

Рот Вайс Ален бяха изпреварени в таблицата след 2:1 (1:1). Липпщадт вече е на една точка от Вегберг, а първото място, даващо право на изпадане, е само на две точки. Преди няколко седмици нещата изглеждаха съвсем различно.

Мъжът на деня беше Виктор Майер, който вкара за 1:0 и за 2:1 от дузпа. Вегберг-Бек изравни малко преди почивката.

SV Lippstadt продължава кампанията си в събота (14:00 ч.) с домакински мач срещу 1. FC Bocholt. По същото време Wegberg-Beeck играе у дома срещу FC Schalke 04 U23.

Rot Weiss Ahlen – SV Rödinghausen 1:5

Rot Weiss Ahlen можеше да се доближи на едно място от местата, неподлежащи на изпадане, в Регионалната лига, но в крайна сметка допусна четвърто поредно поражение. Срещу SV Рьодингхаузен Ален изоставаше почти от самото начало.

Гостите взеха ранна преднина чрез Симон Енгелман (2′) и я увеличиха на 1:2 само след осем минути чрез Рамиен Сафи. Кевин Колман успя да намали дефицита след около 30 минути, но Матис Ролфинг възстанови предимството от два гола за гостите преди почивката.

След смяната отново нападателят Енгелман беше този, който сложи капака на мача с втория си гол. И за трети път Енгелман можеше да празнува, а Рьодингхаузен се наложи с още един гол – 5:1. Удивително е, че това бяха едва вторият до четвъртият гол на Енгелман през сезона.

Рот-Вайс Ален продължава кампанията си в събота с гостуване на Рот-Вайс Оберхаузен (14:00 ч.). По същото време SV Rödinghausen играе на терена на U21 на 1. FC Köln