Байерн увеличава натиска върху Леверкузен – равенство в дербито на Рейн

Все още ли се случва нещо? ФК Байерн поне не се отпуска в борбата за титлата. Мюнхенци отбелязаха осем гола срещу Майнц. Лайпциг също са напред в двубоя на дълги разстояния с Дортмунд.

ФК Байерн Мюнхен засили натиска върху лидера в Бундеслигата Байер Леверкузен с голова гала. Рекордните футболни шампиони спечелиха домакинския си мач срещу FSV Mainz 05 в събота с 8:1 (3:1) след силна игра и временно намалиха разликата до работническия клуб на седем точки. В неделя Леверкузен се изправя срещу VfL Волфсбург (19:30 ч./DAZN).

РБ Лайпциг също се придвижи напред и изпревари Борусия Дортмунд за място в Шампионската лига с победа 2:0 (1:0) срещу клуба от дъното SV Darmstadt 98. BVB обаче може да си върне четвъртото място с победа в гостуването си срещу Вердер Бремен в събота вечер (18:30 ч./Sky).

Въпреки че на два пъти повеждаше, 1 ФК Кьолн изпусна така необходимата победа в рейнското дерби в Борусия Мьонхенгладбах при равенството 3:3 (1:1). В средата на таблицата ФК Аугсбург победи новопромотирания 1. ФК Хайденхайм с 1:0 (1:0).

Байерн бе повел с 2:0 с голове на Хари Кейн (13-та минута) и Леон Горетцка (19-та минута). Изравнителното попадение на бившия играч на Леверкузен Надием Амири (31) само за кратко даде надежда на Майнц, но Кейн (45.+7) възстанови преднината от два гола преди дузпата на полувремето. След това през второто полувреме тя бе увеличена значително от Томас Мюлер (47), Джамал Мусиала (61), завърналия се в отбора Серж Гнабри (66) с гениален удар, Кейн (70) с 30-ия си гол за сезона и Горетцка (90+2).

Ранен автогол на Томас Ишърууд (3) от Дармщат изведе Лайпциг на пътя към победата. През второто полувреме последва гол на Кристоф Баумгартнер (50′).

Във взривоопасното рейнско дерби Фариде Алиду (7/64-дузпа) на два пъти даде преднина на Кьолн, която беше отменена от Франк Онорат (32-дузпа) и Робин Хак (71-дузпа). Само две минути след изравняването Хак, който току-що бе влязъл като резерва, също вкара за 3:2, но Кьолн отвърна на удара чрез Деймиън Даунс (79′), за да спаси точката.

Аугсбург спечели победата срещу Хайденхайм благодарение на гола на Джефри Гувелеу (22) и цялостното си смело представяне