ETB губи топ мача с 0:1 – „гол на месеца“

В 23-ия мач от Оберлига Нидеррайн ЕТБ Шварц-Вайс Есен загуби с 0:1 (0:1) от Спортфройнде Баумберг въпреки силната си игра.

Серията от три поредни победи на ETB Schwarz-Weiß Essen приключи в 23-ия ден от мачовете от Oberliga Niederrhein срещу Sportfreunde Baumberg. Отборът на старши треньора Дамян Афелд загуби топ мача с 0:1 (0:1) срещу лидерите в лигата.

ETB бяха по-добрият отбор срещу Баумберг през всичките 90 минути и пропуснаха много добри шансове, особено през първото полувреме, и това им се реваншира. В 38-ата минута Батухан Йозден от Баумберг се окуражи и опита удар от дистанция. Топката се отби в гредата от вратаря на Есен Райън Валентин и оттам във вратата. На пресконференцията след това Афелд определи злополучния, но решителен допуснат гол като „какавидата на месеца“.

„По-добрият отбор невинаги побеждава. Последните 90 минути ни научиха на това“, обясни Афелд. Въпреки че през повечето време Баумберг не беше опасен, треньорът на Есен похвали представянето на Sportfreunde в защита: „Просто трябва да подчертая представянето на Баумберг в отбрана. Цялата верига се защитаваше превъзходно и беше много дисциплинирана“, продължи Афелд. „С изключение на гола и удара от 17 метра в ръцете на нашия вратар през второто полувреме, Баумберг не се представи в атака през всичките 90 минути.“

Треньорът също така обясни, че въпреки поражението не обвинява своите играчи и че отборът му „е дал всичко от себе си“. Поражението засега оставя ЕТБ на пето място в таблицата.

Но мечтата за промоция в регионалната лига продължава да живее. Тъй като все още не е ясно дали Баумберг ще получи лиценз за промоция, второто място може да се окаже достатъчно за квалификационния кръг. В момента Ратинген 04/19 е на второ място, а разликата с ЕТБ е седем точки. Стратегът в средата на терена Гилиано Цимерлинг иска да продължи да атакува с отбора си през следващите седмици.

„Остават единадесет мача и всичко може да се случи. Ние ще продължим да даваме всичко от себе си и определено няма да се предаваме. Крайният резултат ще бъде решен накрая. В този момент не знаем дали ще бъде достатъчен, но ще направим всичко възможно“, обясни 21-годишният Цимерлинг.

В следващия мач (24 март, 15:30 ч.) ETB ще бъде домакин на застрашения от изпадане ФК Мюлхаймер и тогава ще има възможност да се върне на пътя на успеха. Цялата допълнителна информация за деня на мача можете да намерите тук