4:0 срещу BVB – десета домакинска победа за RWE, Обуз с 20 гола

Rot-Weiss Essen се върна на правилния път у дома. В дербито на трета дивизия срещу BVB II отборът записа заслужена победа с 4:0. За момента РВЕ скача на пето място.

В мача от трета дивизия между Rot-Weiss Essen и U23 на Борусия Дортмунд и двата отбора се стремяха да се измъкнат от кратката си негативна серия.

RWE не са спечелили нито един от последните си четири мача, докато BVB загубиха последните си две срещи. BVB загубиха третия си пореден мач в неделя, докато RWE спечелиха с 4:0 (1:0) и засега се изкачиха на пето място.

Преди мача спортният директор на RWE Кристиан Флютман подчерта за Magenta Sport: „Загубихме малко от лекотата си в атака, особено в нападение“.

Срещу BVB, за който нападателят Парис Брюнер изигра първия си мач в трета дивизия, Есен имаше първата голяма възможност след шест минути пред 17 137 зрители. Но вратарят на BVB Силаш Острински спаси от удар Муса Думбуя.

Изглежда, че RWE са чули думите на Флютман, тъй като изглеждаха много по-добре в атака, отколкото напоследък. Последният удар липсваше, но само до 44-ата минута. Обуз пресече в центъра. И точно както във Верл, Думбуя вкара – този път с глава. На почивката RWE поведе. Четвъртият гол на Думбуя през сезона.

А BVB? Те имаха възможност сами да поведат в 30-ата минута. Но Брунер беше отказан от вратаря на RWE Якоб Голц

След смяната RWE продължиха да действат и използваха всяка възможност за бърза смяна. Това беше възнаградено. След 58 минута отново Обуз беше този, който проби и беше фаулиран от Франц Пфане в наказателното поле. Думбуя реализира отсъдената дузпа – първата му дузпа за RWE.

BVB не успя да се възстанови от това 0:2. Борусия все пак се опита да стане опасна. Но така и не се усети, че този ден RWE ще бъде в опасност. Вместо това RWE имаше многобройни възможности за контраатаки, нито една от които не беше изиграна правилно.

До 84-ата минута, когато именно Обуз поднесе перфектно топката на Исая Йънг. Йънг реализира за 3:0 – 20-ия гол на Обуз за сезона – но това все още не беше достатъчно за домакините.

В продължението на мача резервата Саша Фолке направи резултата 4:0 след пас на Бьорн Ротер. Малко след това десетата домакинска победа на Есен беше перфектна.

RWE продължава кампанията си след международната пауза в събота (30 март, 16:30 ч.) в 1. фК Саарбрюкен. BVB играе у дома срещу Валдхоф Манхайм в същия ден (14:00 ч.).