Надяваме се на завръщането на Antwi-Adjei и Bero

Голяма част от професионалистите на VfL почиват до вторник. Трима играчи са извън страната по международни задължения, а двама работят по завръщането си.

Това беше много малка група от играчи, която треньорът Томас Леч беше събрал на тренировъчното игрище в четвъртък. Поради управлението на натоварването след проверката срещу Енсхеде и отсъствието на трима играчи от националния отбор, освен четиримата играчи от U19 Кайетан Ленц, Ленарт Кердт, вратарят Хуго Рьолке и Мохамед Махмуд, участие взе и съотборникът на треньора Ян Фишер.

Той също преживя сесията добре. Още по-добрите новини обаче дойдоха от двама играчи, които бяха предвидени за индивидуална тренировка през този ден.

Докато Леч беше планирал турнир с постоянно сменящи се екипи за малкото полеви играчи и вратари, които тренираха активно, Матус Беро и Кристофър Антуи-Аджей вече тренираха отново с топката на долния тренировъчен терен.

Беро отсъства от два мача, той е извън игра от 1:4 срещу РБ Лайпциг с проблеми в коляното. Antwi-Adjei отсъства от VfL Bochum от четири мачови дни и от победата с 3:2 срещу ФК Байерн Мюнхен с мускулни проблеми. В четирите мача оттогава насам без него са регистрирани четири поражения.

Може би затова има толкова голяма надежда, че скоро ще може да се върне към тренировките на отбора и следователно ще бъде опция за важния домакински мач срещу промотирания SV Darmstadt на Великденската неделя.

Леч изрази надежда, че Кристофър Антуи-Аджей дори ще може да се подложи на последен тест в четвъртък. „Ако това мине добре, той ще може да започне пълноценно във вторник. С Матус Беро ще отложим това малко по-дълго. Нито един от двамата няма да разполага с цялото свободно време, логично като контузени играчи. Но аз съм оптимист, че и двамата ще започнат във вторник.“

Ако това се случи, само Тим Оерман ще бъде извън игра заедно с дългосрочно контузените Михаел Есер, Никлас Тиде, Мориц Квартенг и Мо Толба