Ясно нещо – KFC Uerdingen изстрелва надолу Hilden

В двубоя на преследвачите от Оберлига Нидеррайн, KFC Uerdingen прави късмет на VfB Hilden. 2000 зрители наблюдават победата с 4:0.

КФК Уердинген направи голямо изявление в началото на 24-ия ден на мача. В преследващия двубой срещу VfB Hilden KFC спечели категорично с 4:0 у дома в Гротенбург и отпразнува третата си поредна победа пред над 2000 зрители.

Домакините започнаха с летящ старт. Димитриос Турацидис пропусна първия огромен шанс в мача още в първата минута, но Александър Липински се справи по-добре няколко минути по-късно: Далечен удар на Майк Одентал беше отразен от вратаря на Хилден Яник Ленце, Липински беше на правилното място и изчисти от праха (7-ата минута).

Hilden влезе по-добре в мача, но голът отново беше отбелязан на другата страна: Odenthal изпрати със сила дълга топка в наказателното поле, тя пое по непредвидима траектория и се озова над вратаря и в ъгъла (34′) – 2:0 за KFC, какъвто беше и резултатът на полувремето.

Хилден започна второто полувреме с пълен натиск, но не беше възнаграден с изравнително попадение. Това позволи на KFC отново да поеме по-голям контрол върху играта, макар че гостите от време на време оставаха опасни.

Малко преди края обаче домакините взеха преждевременно решение: Паскал Таларски получи твърде много пространство в дясната половина на противниковото наказателно поле и се опита да стреля от необичайна позиция. Топката трепна покрай вратаря на Хилден и падна в ъгъла, за да направи резултата 3:0.

И ако това не беше достатъчно, стана още по-зле за гостите от Хилден: играчът на KFC Такуми Янагисава беше изпратен на върха в продължението на мача, побягна сам срещу вратаря и умело вкара в мрежата, за да направи резултата 4:0.

По този начин KFC Uerdingen се изкачи на трето място в таблицата, поне за една вечер, и оказа натиск върху останалите отбори, преследващи лидера в лигата Sportfreunde Baumberg. Състезанието в битката за промоция между Germania Ratingen (2-ри, срещу Adler Union Frintrop) и SpVg Schonnebeck (4-ти, срещу Meerbusch) ще бъде оспорвано едва в неделя.

Ето и как те играха:

КФК: Гомолух – Пяфген, Блум (90-и Шепард), Хертел, Абел – Янагисава, Одентал (68-и Таларски), Симоеш Рибейро (87-и Шльосер), Липински (68-и Клайн) – Рицо, Турацидис (78-и Функ).

Хилден: Ленце – Хейнсон, Шмец, Зангл, Мюлер – Домбе (46. Симон), Лиер, Цур Линден, Демир, Перкоко (90. Бахман) – Гацке (62. Бузраа).

Голове: 1:0 Липински (7′), 2:0 Одентал (33′), 3:0 Таларски (84′), 4:0 Янагисава (90.+1).

Жълти картони: Таларски, Абел / Цур Линден

Съдия: Kevin Kassel