Вторият финалист е потвърден – надделява отбор от трета дивизия

Третодивизионният SC Verl достигна до финала на Купата на Вестфалия. Фаворитите спечелиха с 3:0 срещу SV Lippstadt.

Трета дивизия срещу Регионална лига Запад – този двубой се състоя във вторник вечерта в Sportclub Arena. Третодивизионният SC Verl се изправи у дома срещу отбора от регионалната лига SV Lippstadt в полуфинала за купата на Вестфалия.

Съперник на финала беше Арминия Билефелд, която надделя над SC Preußen Münster в драматична дузпа.

Вторият полуфинал не беше толкова драматичен, тъй като SC Verl очаквано спечели с 3:0 (0:0) след 90 минути и така завърши финала в трета дивизия срещу Arminia Bielefeld.

През първото полувреме обаче играта първоначално беше трудна за фаворитите. Въпреки че Верл владееше много топката, те не успяваха да намерят необходимия удар в атака. Липпщадт устоя твърдо в отбрана и се оттегли на полувремето при резултат 0:0. Малко преди почивката Фабио Грубер от Verl трябваше да бъде заменен с контузия и бе заменен от Даниел Микич

Отборът на старши треньора Александър Енде трябваше да чака до 60-ата минута, за да поведе: След центриране на Мишел Щьокер играчът на Липпщадт Йоеп Мюнстерс си отбеляза автогол. Седем минути по-късно SCV увеличи преднината си чрез най-добрия стрелец Ларс Локоч. След прекрасен самостоятелен пробив нападателят вкара ледено в далечния ъгъл.

Третодивизионният отбор продължи да упражнява натиск и на няколко пъти имаше 3:0 на крака. В 86-ата минута резервата Максимилиан Волфрам се възползва от един от тези шансове, за да покачи на 3:0, а домакините продължиха към финала по категоричен начин.

И двата отбора продължават кампанията си в лигата с домакински мач. Докато SC Verl ще се изправи срещу изпадналия втородивизионен SV Sandhausen в неделя (31 март, 16:30 ч.), Lippstadt ще се изправи срещу Wuppertaler SV в Liebelt-Arena ден по-рано (30 март, 14:00 ч.) и се надява да вземе важни точки в битката за изпадане в Регионална лига Запад.