Драматично време на прекъсване – RWO без победа за пети пореден път

В четвъртък вечерта отборът от регионалната лига Rot-Weiß Oberhausen игра срещу 1. FC Düren и завърши наравно 2:2.

По искане на клубовете Западногерманският футболен съюз (WDFV) изтегли напред мача между Rot-Weiß Oberhausen и 1. FC Düren. Първоначално мачът е бил насрочен за Великденската събота, но сега се играе в четвъртък вечерта на стадион Нидеррайн.

Целта за RWO беше да се върне на победния път след четири поредни мача без победа и най-вече да натрупа увереност преди важния полуфинал за купата на Долен Рейн срещу Sportfreunde Baumberg (2 април, 19:30 ч.). RWO се провали в това си начинание, като направи равенство 2:2 (1:1) пред 2092 фенове и не успя да отбележи гол за пети пореден път.

След равностоен начален период с малко шансове Оберхаузен поведе чрез гол на Котрел Езекуем (12′). От този момент нататък домакините доминираха в мача, но се възползваха твърде слабо от предимството си във владеенето на топката.

Това беше наказано в 27-ата минута, когато Симон Бройер от Дюрен изравни от нищото. Гостите се оттеглиха на полувремето при този резултат, въпреки че Исмаил Харнафи дори имаше възможност да направи резултата 2:1 за гостите

След почивката Оберхаузен натисна педала на газта през първите десет минути, но рядко беше опасен в последната третина и играеше твърде тромаво. Дюрен се защитаваше добре, а на RWO липсваха идеи.

Точно когато изглеждаше, че резултатът ще бъде 1:1, събитията се разиграха бързо и драматично в продължението на мача: Първо Бройер вкара за 2:1 за гостите (91′), а след това Тим Щапман изравни за „детелините“ с връщане на топката и си осигури поне точка (92′).

Сега на Rot-Weiß Oberhausen им предстои трудна английска седмица: След полуфинала за Купата на Долен Рейн срещу лидерите в Оберлигата от Баумберг, в който детелините ще искат да си осигурят място на финала, четири дни по-късно (6 април, 14:00 ч.) на дневен ред е гостуването на Wuppertaler SV. Дюрен продължава кампанията си с домакински мач срещу новопостъпилия ФК Гютерслох, също на 6 април.