„Просто страхотно“ – домакинската победа срещу лидерите в лигата не е едно чудо

Mülheimer FC спира похода на лидерите в лигата Baumberg и заслужено печели с 3:2 – никаква изненада за гордия треньор Ахнет Инал.

След дълъг период на трепетно очакване, след 100 минути прозвуча последният съдийски сигнал: ФК Мюлхаймер удържа преднината си срещу Sportfreunde Baumberg и нанесе първо поражение на лидерите в Оберлига Нидеррайн след пет поредни победи.

Новопостъпилият отбор от Мюлхайм удължи серията си с домакинска победа с 3:2: МФК е непобеден на Рурщадион през 2024 г., като за четвърти пореден път отборът на Ахмет Инал печели пред собствена публика.

И клубът от Мюлхайм напълно заслужаваше трите точки, тъй като в предишния мач срещу ETB Schwarz-Weiß Essen (2:2) Мюлхайм водеше на почивката с 2:0. Попаденията отбелязаха Обиня Брайън Асагвара (28′) и Хардинг Мак Стюел Бейра със забележителен гол (40′).

„Моралът, който показваме в момента – това са все бонус мачове, в които печелим точки – разбира се, е брутален“, заяви възхитеният треньор Инал след третата домакинска победа за годината, която неговият опонент Салах Ел Халими също определи като заслужена. Инал беше особено впечатлен от психическата сила на своя отбор. „Знам колко много го искат момчетата, колко много го искат зрителите. Момчетата се трудят много добре всяка седмица и напълно са приели битката за отпадане в мачовете.“

Много се гордея с това, което момчетата постигнаха, макар че днес отново беше вълнуващо. А фактът, че можем да продължим днес или срещу ЕТБ, е просто страхотен.

Ahmet Inal

След почивката Баумберг направи две промени, но първите действия отново принадлежаха на домакините, които направиха 3:0 чрез Анил Йълдъръм. Инал обясни: „Наистина искахме да прехващаме топката в първите минути и да превключваме много бързо и го направихме добре. Момчетата работиха на пълни обороти в продължение на 60 или 70 минути срещу най-добрия отбор във висшата дивизия, така че е нормално в даден момент да им свърши парата.“

Със силната серия у дома МФК си осигуриха важни точки в борбата за оставане в лигата преди почивната седмица и все още имат всичко в свои ръце. „Много се гордея с това, което момчетата показаха, макар че и този път беше вълнуващо. А фактът, че успяхме да се справим днес или срещу ЕТБ, е просто страхотен“, заяви ентусиазираният старши треньор. За Инал тези успехи не са случайни: „Мисля, че работихме усилено за това. Играем добър футбол и победата срещу лидерите в лигата не е еднократен успех“.

ФК Мюлхаймер, който поне временно изскочи на сигурния бряг, сега ще си вземе почивка от състезателните мачове, като клубът няма да има мачове в 26-ия ден. Следващият мач за точки е двубой със следващия отбор на върха. На 14 април (15:00 ч.) промотираният отбор ще се изправи срещу втория в класирането Германиа Ратинген. Седмица по-рано клубът от Оберлигата ще изиграе контролен мач на отбора от Безиркслигата Германия Вупертал