Почти никакви голове в неделя – Вегберг-Бек пропуска освобождението

На Великден в неделя в програмата на 27-ия ден от Регионална лига Запад имаше още два мача. Головете обаче бяха в недостиг.

FC Wegberg-Beeck и 1. FC Köln II, както и SC Paderborn II и SV Rödinghausen се изправиха един срещу друг в края на 27-ия ден от Регионална лига Запад.

Докато Кьолн и SVR можеха да влязат в мачовете си сравнително спокойни поради позицията си в таблицата, за противниците им все още имаше голям залог. Падерборн можеше да се отдалечи още повече от местата за изпадане с победа.

FC Wegberg-Beeck можеше дори да изскочи над зоната на изпадащите с три точки благодарение на поражението на SV Lippstadt 08 и равенството на Borussia Mönchengladbach II.

Въпреки това надеждите на Wegberg-Beeck не продължиха твърде дълго. Гостите поведоха само след 24 минути. Единственият гол на младежите от Кьолн трябваше да продължи до последния съдийски сигнал. Мачът завърши с все още краткотрайна загуба на домакините, след като на Джъстин Хофманс беше показан червен картон (90′). Двойно горчив следобед.

Зрителите на Падерборн II срещу SV Рьодингхаузен със сигурност нямаше да се оплачат и от гол. Те се оттеглиха на почивката без гол. Това нямаше да се промени до последния съдийски сигнал.

Нито един от отборите не успя да промени позицията си в таблицата през великденския уикенд и остана на същото място. Следващата възможност да променят това ще дойде следващата седмица.

На ФК Вегберг-Бек им предстои най-трудният жребий. Застрашеният от изпадане тим ще се изправи срещу лидера в лигата и почти сигурен участник в промоцията за трета дивизия Алемания Аахен (8 април, 14:00 ч.).

Двата втори отбора на 1. FC Köln и SC Paderborn ще се срещнат в петък вечер (5 април, 19:30 ч.). По същото време SV Rödinghausen ще се изправи срещу SC Wiedenbrück