Терънс Бойд за завръщането на BVB и битката за изпадане с Манхайм

Терънс Бойд отпразнува важната победа в последната минута с Waldhof Mannheim в бившия си клуб Borussia Dortmund II в събота. Разговаряхме с него.

Когато Терънс Бойд се присъединява към U23 на BVB през 2011 г. на 20-годишна възраст, той все още е в самото начало на кариерата си. Сега, на 33-годишна възраст, той се завръща за първи път на стадион „Роте Ерде“ с Валдхоф Манхайм – и отпразнува победата в последната минута с 2:1 срещу BVB.

След това изданието Forecasting разговаря с бившия американски национал. Терънс Бойд за:

… победата в последната минута: Трудно е да се опише това, което преживяхме в последните пет минути, първо с изравнителния гол, а след това и с гола в 94-ата минута. Не знам къде в личния си живот извън футбола преминаваш през такава въртележка от емоции. Именно за това правиш всичко това. Изпитвам облекчение и гордост.

… значението на трите точки в битката за изпадане: Няколко момчета от BVB ми казаха след мача, че няма да ни завиждат за победата. Защото те са в относително безопасно положение, а ние се борим за оцеляване, за да не се срине целият клуб. Това беше послание към самите нас. С право искаме да останем в лигата. И просто виждате, че това, което треньорският щаб иска от нас, работи. Сега просто е въпрос на това вие като клуб да вземете точките

.. завръщането в BVB: Последният път, когато бях тук, всъщност все още бях играч на Борусия Дортмунд. Но нямахме „килим“ (терен, бел. ред.) като днешния. Беше преди почти 15 години, но все още виждах няколко стари лица. Това беше много приятно.

… кариерата му след края на сезон 2011/2012 г. в Борусия Дортмунд: „Когато си помислиш за всичко, което съм преживял оттогава, е лудост. Не знам дали щеше да е същото, ако бях останал в BVB. Вярвам, че щях да получа професионален договор, ако не бях преминал в Рапид Виена в Австрия. Но тогава щях да играя в трета дивизия. Защото в онзи момент – беше втората шампионска година – там беше Роберт Левандовски и бяха привлекли Юлиан Шибер от VfB Stuttgart. Затова си помислих: „Какво правя още тук?“ Едва ли щях да получа някакво игрово време в Бундеслигата, а в Австрия успях да играя в Лига Европа в продължение на две години и научих много. По-късно станах международник и ми беше позволено да играя във втора дивизия.