Смяна на треньора? След Кьолн всичко е възможно – коментар

Дали Томас Леч ще се спъне във VfL Бохум заради огромния брой грешки във времето за почивка? След Кьолн нищо не е немислимо. Коментар.

Спортният директор Патрик Фабиан е човек на ниво. Когато той отказа да подкрепи треньора Томас Леч след поражението на VfL Bochum с 2:1 от 1. FC Köln, най-късно дотогава беше ясно, че нещата в Кастропер Щрасе изглеждат напечени.

Шест мача без победа, пет от последните шест мача бяха загубени. Седем пъти VfL допусна гол след 90-ата минута, а 21 точки бяха пропилени, след като поведоха.

Всичко това стигна до безславна кулминация в сблъсъка в подземието в Кьолн, където Бохум превърна преднина от 1:0 в поражение с 1:2 в рамките на една минута. Кьолн се върна в надпреварата, а VfL е на дъното. Подобен неуспех прави нещо с отбора, с целия клуб.

Където и да погледнеш, главите са наведени, преднината пред Майнц е сведена до три точки, а пред ФК – до четири, като инерцията е явно в полза на двата отбора зад VfL.

1. FC Köln - VfL Bochum 06 април 2024
1. FC Köln – VfL Bochum 06 април 2024

В резултат на това треньорът вече също е на огневата линия. В публичното пространство уволнението на Леч никога не е било въпрос до Кьолн. Зад кулисите първите гласове в клуба вече се оплакваха, защото продължават да се случват едни и същи грешки.

Ако отборът не се поучи бързо, в крайна сметка ще се озове в Бундеслига 2. И вече не изглежда невъзможно последните шест мача да се проведат без Леч.

Феновете роптаят срещу смените, макар че те със сигурност не са виновни за това, че Ерхан Масович загуби головия двубой срещу Щефен Тигес преди 1:1.

Но те бяха знак, че VfL вече няма нужда да е в атака, че става въпрос само за това да се измъкне победата с 1:0 през линията. Макар че това всъщност трябва да се допуска в битката за изпадане.

Става дума за оцеляване, става дума за победа над съперника. Ако е необходимо, дори с паркиран автобус пред вратата. Просто трябва да се получи