Изравнителен гол в последната минута! Магдебург остава зад Шалке, Брауншвайг – само с равенство

Добра неделя за ФК Шалке 04: Тъй като Хамбургер СВ изравни в края на мача с 1. ФК Магдебург, кралскосините остават дванадесети. Междувременно лидерите в лигата загубиха.

Съперниците на ФК Шалке 04 бяха в действие в неделя по обед. Добри новини за Кьонигсбльо: съперниците им от дъното на таблицата са стъпили накриво след собствената си победа с 2:0 срещу 1. фК Нюрнберг.

В Саксония-Анхалт 1. FC Magdeburg посрещна Hamburger SV. През първото полувреме имаше много вълнуващи моменти. След 23 минути Гилерме Рамос фаулира нападателя на Магдебург Лука Шулер. Бяха отсъдени дузпа и червен картон. Мохамед Ел Ханкури се извиси и изведе FCM 1 напред (26′).

След това Магдебург продължи да оказва натиск, но Барис Атик пропусна да се разпише за 2:0 (41′). След това Ел Ханкури вкара от бялата точка в седмата минута на продължението. Преди това Матео Рааб беше изчистил от голлинията връхлитащия Леон Бел-Бел.

След почивката HSV отначало не измисли много, преди Себастиан Шонлау да върне „ротозите“ в играта с мощен удар от няколко метра. От този момент HSV започна да натиска и в края на мача изравни чрез Йонас Меферт (90.+4).

По този начин отборът на треньора Кристиан Тиц остава на тринадесето място, докато Шалке е дванадесети. Хамбург вече изостава на три точки от Фортуна Дюселдорф и третото място

Таблица с точките

Междувременно Айнтрахт Брауншвайг и Хановер 96 се изправиха един срещу друг в дербито на Долна Саксония. В крайна сметка резултатът беше само 0:0, което означава, че Брауншвайг не успя да навакса сериозно изоставането си от Шалке. С 31 точки „лъвовете“ се изкачиха до 15-о място и изпратиха Ханза Рощок в зоната на изпадащите.

ФК Санкт Паули пропиля две предни позиции срещу Елверсберг

Междувременно в Милернтор всичко изглеждаше, че върви по план. ФК Санкт Паули прие SV Elversberg и поведе след 39 минути чрез Йоханес Егещайн. Ерик Смит изпълни ъглов удар към първата греда, където Егестейн нахлу и засече топката.

След почивката обаче Елверсберг излезе на терена и нанесе своя удар чрез Морис Нойбауер. В 52-ата минута той завършва забележителна комбинация и изравнява.

Санкт Паули отново върна едно попадение чрез Марсел Хартел (69′), но Елверсберг не се отказа. Само една минута по-късно Джоузеф Боямба се възползва от отворената защита на Санкт Паули и направи 2:2 (70′).

И стана още по-добре: в 81-ата минута Паул Ваннер беше този, който действително вкара гол, за да даде изненадващ аванс на Саарланд с 3:2. Малко след това Елверсберг отново контраатакува и Хуго Вандермерш се разписа, за да направи резултата 4:2. Джаксън Ървайн върна Киежките в играта (90.+3), но SV Elversberg удържа победата с 4:3.

Особено доволни бяха в Холщайн Кил. Щъркелите вече са начело в таблицата на втора дивизия, а Санкт Паули е втори. SV Elversberg са на четири точки пред Шалке на десето място