Лудост в последната минута в Ратинген! KFC Uerdingen затваря, провал за ETB

Ratingen 04/19 загуби с 3:4 (2:1) от ФК Мюлхаймер в див мач и вече е само на трето място. В същото време ETB Schwarz-Weiß Essen падна.

Лудост в Ратинген! В див мач претендентите за промоция Ратинген 04/19 загубиха с 3:4 от намиращия се в подземието ФК Мюлхаймер 04/19. Мачът вървеше напред и назад, като домакините вкараха първия гол.

Али Хасан Хамуд изведе Ratingen напред след 24 минути, а Хардинг Мак Стюел Бейра изравни за гостите само шест минути по-късно. След това Мозес Ламдид възстанови преднината в началото на мача (32′) – 2:1 на почивката.

След това обаче се появиха аутсайдерите. Джем Сабанчи изравни (51′), а Анил Йълдъръм им даде преднина (77′). Ратинген върна едно попадение чрез Хамуд (89′), но последната дума бе на Мюлхайм: Джеремая Малузе оформи победата на гостите с 4:3 в първата минута на продължението.

Междувременно ETB Schwarz-Weiß отстъпи с 5:1 на SpVg Schonnebeck в дербито на Есен. Първоначално Калвин Кюпер изведе „лястовиците“ напред, а в началото Нико Лукас изравни (31′).

След това дойде времето на Робин Бранднер. Футболистът на Schonnebeck се разписа три пъти (42, 60, 62), за да потопи ETB. Тим Кулман (66) довърши разгрома за отбора на Дамян Афелд.

В таблицата Schonnebeck прескача на второ място пред Ratingen благодарение на по-добрата голова разлика. Въпреки това „лястовиците“ не са кандидатствали за лиценз за регионалната лига, поради което Ратинген остава на почетната позиция. Големият победител в надпреварата за промоция е KFC Uerdingen, който вече е на една точка от Ratingen.

Междувременно VfB Homberg не остави съмнения кой ще напусне терена като победител срещу TSV Meerbusch. Хени Бен Салах (15), Лука Тисен (26) и Юлиан Боде (35) направиха резултата 3:0 в полза на домакините до почивката. Андрес Димас направи резултата 4:0 в 62-ата минута.

Първоначално Адлер Юнион Фринтроп бе на път да победи ФК Бюдерих благодарение на гола на Йонас Рубертус (31). Отборът на Себастиан Зибенбах обаче изравни малко след това (37′). Двата отбора завършиха наравно 1:1.

Освен това VfB Hilden спечели с 1:0 на терена на SC St. Tönis благодарение на много късен гол на Лукас Лиер (93′)