Преусен Мюнстер се изкачи на трето място и подпечата отпадането на Фрайбург

Preußen Münster зае изпадащото място в трета дивизия. От друга страна, първият отбор, който ще изпадне, вече е окончателно определен.

След две поражения в 3-та дивизия срещу водещите отбори от Регенсбург и Улм, Preußen Münster се върнаха на пътя на изпадащите. Победата с 2:0 (1:0) срещу намиращия се в дъното на таблицата Фрайбург II беше записана на разпродадения Преусен Щадион.

С последствия и за двете страни. Прусите се изкачиха обратно на трето място и могат да продължат да мечтаят за пробив. СКП са на три точки пред Динамо Дрезден. В мача за наваксване в сряда 1. FC Saarbrücken и Rot-Weiss Essen имат шанс да намалят разликата до Мюнстер съответно на две и една точки с три точки). От друга страна, гостите от Брайзгау също математически отпаднаха в Регионалната лига след поражението си.

След последните две поражения мачът започна като насън за Мюнстер. Голмайсторът Жоел Гродовски вкара само след шест минути за 1:0 след груба грешка в защитата на Фрайбург, която Гродовски трябваше само да вкара от няколко метра.

След това прусаците продължиха да доминират в играта, като отборът на треньора Саша Хилдман също създаде шансове, но повече голове през първото полувреме не бяха отбелязани.

Прюсен Мюнстер - СК Фрайбург II 21 април 2024 г.
Прюсен Мюнстер – СК Фрайбург II 21 април 2024 г.

След почивката играта поизбледня, с малко конструктивна игра от двете страни. Опасности възникваха – ако изобщо възникваха – само от почиващи топки. Мачът почти беше решен в 73-ата минута, но нападателят на Прусия Малик Батмаз не успя да уцели гредата. Три минути по-късно Батмаз бе на крачка от гола. Резултатът 2:0 означаваше, че мачът е решен.

Мюнстер продължава кампанията си в събота (27 април, 14:00 ч.) при гостуването на Виктория Кьолн. Фрайбург се изправя срещу SSV Ulm 1846 в неделя (28 април, 16:30 ч.).

Как играят Preußen Münster и SC Freiburg II

Мюнстер: Schulze Niehues – ter Horst, Hahn, Koulis, Böckle – Bouchama (90. Oubeyapwa), Mrowca (83. Preißinger), Bazzoli, Lorenz (77.Kyerewaa) – Grodowski (77. Steczyk), Batmaz (90. Wegkamp). – Треньор: Hildmann

Фрайбург: Заутер – Лунгвиц (46. Йълмаз), Ланг, Фарнер (68. Амброс), Бихсел, Фалман (88. Браун-Шумахер) – Рюдлин – Лиенхард (68. Манзамб), Марино, Баур – Ал Гаддиуи. – Треньор: Stamm

Голове: 1:0 Гродовски (6′), 2:0 Батмаз (76′)

Съдия: Patrick Kessel (Norheim)

Брой зрители: 12 794