Победа на Ahlen – Straelen остава безсмислен дори с Kastrati

След четири мача без победа в Регионална лига Запад Rot Weiss Ahlen успя да отпразнува поредния си успех, докато Straelen отново не успя да отбележи.

В петък вечерта с мачовете на Rot Weiss Ahlen и SV Straelen започна осмият кръг от Регионална лига Запад. Това беше истински кризисен връх, тъй като преди мача отборът от Щрален все още не беше спечелил точка, а отборът от Ален пристигна с четири мача в лигата без победа и излизане от Вестфаленпокал в раниците си. Домакините успяха да се отърват от тези проблеми до известна степен: Ален спечели с 2:0 (0:0), а Страелен не успя да открие своя точков актив дори с новия треньор Беким Кастрати.

Съдията Тобиас Северинс изпрати отборите в съблекалните при нулев резултат. След смяната на терена ахленчани стигнаха до успеха: защитникът Яник Боргман даде преднина в 51-ата минута, а десет минути по-късно Хакан Сезер, който се бе появил в игра още в средата на първото полувреме на мястото на Хюсеин Булут, покачи на 2:0 (62-ата) и увеличи притесненията на Страелен.

Най-добрият старт в историята на Страелен

Това е мястото, където трябва да остане. Първата победа от почти месец насам за RWA, в дъното на таблицата, остава мрачен рекорд, негативният рекорд на клуба за началото на сезона се разшири още повече. Страелен открива мача и следващия уикенд, като за деветия кръг на Регионална лига Запад гостува на промотирания SG Wattenscheid в петък (16 септември, 19:00 ч.). Rot Weiss Ahlen приема SV Lippstadt в неделя (18 септември, 14:00 ч.)