7:0! Шалке категорично побеждава аутсайдерите и се класира на финала

ФК Шалке U19 достигна до финала на Вестфаленпокал благодарение на разгромната победа със 7:0 над ФК Изерлон. Това ще бъде реванш на финала от сезон 2022/23 г.

ФК Шалке 04 достигна до финала на Westfalenpokal U19. В полуфинала във вторник вечерта „кралскосините“ не дадоха никакъв шанс на изненадата ФК Изерлон и спечелиха със 7:0 (3:0). Преди това S04 беше отстранил съперника си BVB на четвъртфиналите.

След четвърт час игра силно фаворизираният отбор на Шалке поведе срещу отбора от регионалната лига на Изерлон, когато Заид Амусу-Чибара вкара топката в полето за първи път след корнер на Лука Возар. Малко след това 18-годишният нападател завърши своя мач (34′). Малко преди почивката Александър Иванкин добави още един гол в 41-ата минута, за да направи резултата 3:0 на полувремето след подготвителна работа на Венсан Карус.

Отборът на Норберт Елгерт не остави никакви съмнения през второто полувреме и си осигури крайното решение още в самото начало. Само пет минути след подновяването на играта Амусу-Чибара вкара третия си гол, за да направи резултата 4:0 (50′). След това Неджиб Хаджа вкара топката в мрежата от задна позиция, за да направи резултата 5:0 (58′). Осман Турай беше отговорен за шестия гол на кралскосините (70′). Последният гол бе отбелязан от Филип Бучковски, който насочи топката с глава над вътрешната страна на стълба и я вкара в мрежата, за да оформи крайния резултат 7:0 (86′).

„Изерлон бяха добър съперник, но ние не им позволихме да влязат в играта. Подобно на Дортмунд, настоящият ни смесен отбор се справи много добре“, заяви треньорът на S04 Норберт Елгерт пред клубните медии след финала.

Това е третият пореден път, в който ФК Шалке достига до финала на Купата на асоциацията. Мачът ще се проведе на 1 юни (12 ч.) на Паркщадион. Кралскосините за последен път бяха короновани като носители на купата през сезон 2021/22.

Техните съперници във финала вече са определени от първия полуфинал на 17 април, когато SC Paderborn победи SV Rödinghausen с 5:0 и постави реванш на финала от миналия сезон. Тогава SCP надделя с 2:1. Така че Шалке все още има какво да урежда.

Ето как играха те:

Шалке: Зибекинг – Тиер, Карус, Карака, Хадр (65. Бартел), Возар (57. Хаджа), Нумбиси (46. Згорецки), Иванкин (57. Бучковски), Амусу-Чибара, Гаши (66. Грюгер), Турай

Голове: 0:1, 0:2 Амусу-Чибара (15., 34.), 0:3 Иванкин (41.), 0:4 Амусу-Чибара (50.), 0:5 Хаджи (58.), 0:6 Турай (70.), 0:7 Бучковски (86.)

Съдия: Arnoush Araghi