Швейцария започва участието си в групата за Европейското първенство с победа срещу Унгария

Швейцарците празнуват успешен старт на кампанията си за Европейското първенство. Те ясно зададоха тона срещу Унгария през първото полувреме. След почивката играта отново става вълнуваща.

Швейцария стартира заслужено в предварителната група на Европейското първенство по футбол с победа над Германия.

Отборът на националния треньор Мурат Якин победи Унгария с 3:1 (2:0) в Кьолн в събота и зае второто място в група А след Германия. Отборът, чийто треньор е Юлиан Нагелсман, беше победил Шотландия с 5:1 в мача на откриването в петък.

Бившият играч на Нюрнберг Квадво Дуа (12-ата минута), Мишел Аебишер (45-ата) и Бреел Емболо (90+3) вкараха головете за швейцарците, докато Барнабас Варга (66-ата) намали дефицита на унгарците след почивката. На трибуните имаше много празни места за втория мач от турнира.

Унгарците ще бъдат вторият съперник на Германия в предварителния кръг в сряда (18:00 ч.) в Щутгарт. Отборът на DFB ще играе с Швейцария следващата неделя (21:00 ч.) във Франкфурт.

Статистика на мача

Унгария: Гулачи – Ланг (46. Бола), Орбан, Салай (79. Мартон Дардай) – Фиола, А. Наги (67. Клайнхайслер), Шефер, Керкез (79. Адам) – Салай, Шобошлай – Варга

Швейцария: Y. Зомер – Шар, Аканджи, Рикардо Родригес – Видмер (68. Стергиу), Фройлер (86. Сиеро), Кшака, Ндойе (86. Ридер) – Ебишер, Варгас (74. Емболо) – Дуа (68. Амдуни)

Съдия: Slavko Vincic (Словения)

Голове: 0:1 Duah (12′), 0:2 Aebischer (45′), 1:2 Varga (66′), 1:3 Embolo (90.+3)

Жълти картони: Салай (1), Фиола (1) / Видмер (1), Фройлер (1)

Зрители: 47000