RWO надделява над отбор от Б-лигата, Preußen Münster побеждава добър отбор от Оберлигата

Б-лига TB Oberhausen очакваше с нетърпение проверката срещу RWO. В крайна сметка нямаше да се стигне до мач, в който тимът от Крейслигата беше разбран с всички възможни трикове.

Рот-Вайс Оберхаузен се представи в настроение за отбелязване на точки в първия си тестов двубой този уикенд. След 8:0 при гостуването на отбора от областната лига SW Alstaden, тимът от Б-лигата TB Oberhausen се наложи с 20:0 (6:0).

След малко по-малко от 30 минути вратарят на отбора от Б-лигата трябваше да направи шест спасявания. Леон Кайзер, Мориц Стопелкамп, Котрел Езекуем (2), Пиер Фаснахт и Лука Тисен вкараха за детелините през първото полувреме.

След смяната на терена за Оберхаузен бяха извършени множество промени. И следващите голове дойдоха веднага. Първо се разписа новото попълнение Лука Шлакс, след това Денис Донкор покачи на 9:0, Чанкорай Мутлу на 10:0, а Тимур Кесим на 11:0 – докато домакините продължаваха да чакат първия си удар във вратата. След това Мутлу отново допълни дузината.

И дори след това четвъртодивизионният тим не показа милост към своите съперници. Мутлу добави още два гола, а след това Озан Хот оформи крайното 15:0. Головете продължаваха с всяка изминала минута, първо Илиас Ел-Амрани направи 16:0, след това Донкор увеличи резултата на 17:0 срещу домакините, които нямаха никакъв шанс, а в последните три минути имаше още три гола от Ел-Амрани, Тимо Бьом и Кесим, оставяйки клуба от Крейслигата с краен резултат 0:20.

Следващият мач за RWO и треньора Себастиан Гюнкел е във вторник (18:00 ч.), когато третодивизионен отбор очаква отбора от Оберхаузен в лицето на SC Verl. Малко по-голямо изпитание от двата градски съперника този уикенд.

Преусен Мюнстер вече се връща във форма

След RWO, Preußen Münster, които бяха промотирани във втора дивизия, също имат тестове. Отборът на треньора Саша Хилдман спечели с 4:0 (2:0) срещу участника във Вестфален-Оберлигата 1. ФК Гевенбек (пети през миналия сезон).

Първите два гола бяха отбелязани малко преди почивката. Първо се разписа новото попълнение Джошуа Меес, който се присъедини към СКП от Холщайн Кил. След това Марк Лоренц вкара на почивката. Мюнстер направи една промяна след почивката и Жоел Гродовски направи резултата 3:0.

След това дойде ред на друго ново попълнение. Хараламбос Макридис, който подписа от VfL Osnabrück, вкара за 4:0 – това беше и крайният резултат.

Преусен Мюнстер продължава кампанията си в сряда (3 юли, 18:30 ч.), когато приема Кикерс Емден (играе в TSV Handorf).