Бохум изпитва затруднения, но в края на мача увеличава темпото и побеждава SSVg Velbert в тест

VfL Бохум показа две лица в SSVg Velbert. След слабо първо полувреме десетте свежи играчи осигуриха категорична победа през второто полувреме

VfL Бохум победи с 5:1 отбора от Оберлигата SSVg Velbert в контролна среща. Явните аутсайдери дълго време се противопоставяха на тима на Петер Цайдлер.

Страната от Бундеслигата се бореше от самото начало срещу петодивизионния отбор. Въпреки очакваните явни предимства по отношение на контрола върху играта, на тях им липсваше проникване в последната третина, поради което дълго време успяваха да правят само неуверени подходи. В същото време Велберт се справяше добре в защита и правеше пропуски в нападение.

Например в 34-ата минута, когато новото попълнение Марко Де Стефано не беше подложен на натиск, използва пространството си и прати топката покрай Никлас Тиде в ъгъла, за да направи 1:0.

Почти в разгара на радостта Бохум намери решение. Матс Паневиг завърши с глава центриране на Мориц Брошински. Тристан Душке за съжаление отрази удара на 19-годишния младеж и топката се отби във вратата, за да се стигне до 1:1 (35′). VfL обаче не успя да стигне до нещо повече в началото, поради което на почивката резултатът остана 1:1.

/„Тестова среща: SSVg Velbert 02 – VfL Bochum 1:5 10 юли 2024 г.“ src=„https://forecasting-sports.com/wp-content/uploads/2024/08/1.272_norm.jpg“ width=„680“ height=„454“ /☻

Това обаче продължи само за кратко след смяната и десетте промени от страна на VfL. След фаул на Душке, привличащият вниманието Лукас Дашнер достави получения свободен удар в наказателното поле, където Ноа Льосли получи твърде много пространство и с глава направи 2:1 (50′).

След това клубът от Бундеслигата засили темпото в заключителната фаза и си осигури резултат, който все пак е достоен за титлата. Новото попълнение Ибрахима Сисоко направи резултата 3:1 с мощен завършек от задна ножица (70′), Агон Елези завърши с асистенция от Максимилиан Виттек и направи резултата 4:1, а Филип Хофман се възползва от центриране на Никлас Ян и прокара топката зад линията, за да направи резултата 5:1 (77′). В заключителните ходове на мача Дашнер на два пъти пропусна да се разпише за 6:1 (79/86′). Въпреки това треньорът на VfL Петер Зайдлер би трябвало да може да живее с второто полувреме – в ярък контраст с първото.

VfL продължава кампанията си в петък в Алемания Аахен. Началото на мача на „Тиволи“ е в 19:00 ч. Велбер продължават следващата сряда с още един контролен мач. В 19:30 ч. те ще бъдат домакини на съседите си от провинция Бергишес – Вуперталер СВ.

Мачът накратко:

Велберт: Урал (46 г. Плат) – Шибенер (46 г. Йошида), Душке, Абдел Хамид, Херценбрух – Реммо (46 г. Ларсен), Махтемес – Де Стефано (71 г. Хасуни), Бузоли, Кая (46 г. Мелих) – Хилгер (55 г. Диало)

VfL 1 полувреме: Тиде – Гамбоа, Ордец, Масович, Бернардо – Лосиля, Паневиг – Кьордт, де Вит, Бамба – Брошински

VfL 2-ро полувреме: Thiede – Passlack, Oermann, Loosli, Wittek – Sissoko – Jahn, Elezi, Daschner, Holtmann – Hofmann

Голове: 1:0 De Stefano (34′), 1:1 Pannewig (36′), 1:2 Loosli (50′), 1:3 Sissoko (70′), 1:4 Elezi (72′), 1:5 Hofmann (77′)

Жълти картони: Duschke

Съдия: д-р Робин Браун