WSV губи срещу клуб от Оберлигата, Bocholt празнува 17:0

В сряда вечерта в контролни срещи се изправиха Wuppertaler SV, 1. FC Bocholt, Fortuna Düsseldorf II, KFC Uerdingen и MSV Duisburg. Ето как се представиха отборите от регионалната лига.

SSVg Velbert – Wuppertaler SV 2:1

След акцентите в тестовите мачове срещу Шалке (0:7) и VfL Бохум (1:5), в сряда вечерта SSVg отпразнува победа срещу отбор от по-висока класа: WSV. Ник Мюнстерс изстреля гостите от съседния град в предни позиции след малко по-малко от четвърт час игра. След многобройните смени на почивката обаче Вупертал не успя да удължи или да защити преднината си от 1:0. Робин Хилгер изравни след 66 минути, а девет минути по-късно вкара победното попадение за отбора, изпаднал от регионалната лига.

Преди началото на сезона срещу Тюркспор Дортмунд след седмица и половина (събота, 27 юли) Вупертал ще има генерална репетиция. В събота в зоопарка пристига амбициозният отбор от югозападната регионална лига TSV Steinbach (14:00 ч.).

FC Marbeck – 1. FC Bocholt 0:17

Бохолтерите отбелязаха радостен празник на стрелбата в клуба от Б-лигата. Крайният резултат бе 17:0. Филип Кьониг беше най-добрият реализатор с пет гола. Рафаел Асибей-Менса се разписа четири пъти, а Марко Стоянович – три пъти. Успешни бяха още: Исаак Акридитис (2), Богдан Шубин (2) и Каспер Харберинг.

Фортуна Дюселдорф U23 – Туру Дюселдорф 1:1

Резервният отбор на Фортуна се затрудни срещу отбора от регионалната лига на града, който наскоро удържа равенство с Бремен U23 и победи Франкфурт U23. Ленард Вагеман им даде преднина в средата на първото полувреме. Даниел Рей Алонсо обаче изравни и мачът остана равностоен.

SC St. Tönis – KFC Uerdingen 2:4

Повишените KFC показаха морал срещу съперниците си от предишния сезон в Оберлигата. Новосформираният отбор на Крефелд изоставаше с 2:0 в началото, но се пребори за победата. Назарено Чикарели с два гола, Джеф Фер и Мехмет Йълдъз бяха голмайсторите за KFC.

MSV Duisburg, който изпадна от трета дивизия, отпразнува спокойна победа с 8:0 срещу отбора от областната лига Duisburger SV 1900 в сряда вечерта, като седем от осемте гола паднаха след почивката. Кликнете тук за репортажа от мача.