Голът е отменен след почти 2 часа – Аржентина все пак губи

20 минути продължения, почти два часа прекъсване и безумно видеопреглед:

Олимпийският футболен турнир започна колкото хаотично, толкова и запомнящо се. Повече от четири часа след началото съфаворитите Аржентина в крайна сметка загубиха с 2:1 (1:1) от Мароко, след като първоначално албиселестите се радваха на равенство 2:2.

Кристиан Медина си беше помислил, че е спасил точката на Аржентина в Сент-Етиен с предполагаемия си удар с глава в 16-ата минута на продължението. Всички предположиха, че след това съдията Глен Нюберг (Швеция) ще прекрати мача, отборите се прибраха в съблекалните и много от 35 000-те фенове нахлуха на терена.

Но след дълго прекъсване на играта двата отбора изведнъж се върнаха на терена, а Nyberg изгледа сцената с предполагаемото 2:2 на екрана на тъчлинията – и след това отсъди дузпа. Голът не беше зачетен и играта продължи още няколко минути – но Аржентина не успя да отбележи гол.

И така Мароко, воден от бившия играч на Дортмунд Ахраф Хакими, всъщност успя да поднесе голяма изненада срещу аржентинците; въпреки двамата световни шампиони Хулиан Алварес (Манчестър Сити) и Николас Отаменди (Бенфика Лисабон) южноамериканците не успяха да измислят много. Едва в заключителните етапи отборът на треньора Хавиер Масчерано, спечелил Олимпийските игри като играч през 2004 и 2008 г., се развихри.

След попадението на Суфиан Рахими (45.+2 и 51./отсъдена дузпа) Джулиано Симеоне (68.) вкара изравнителния гол – синът на Диего Симеоне (треньор на Атлетико Мадрид) току-що бе влязъл като резерва. След това аржентинците пропуснаха още добри възможности, преди съдията Нюберг да отсъди на аржентинците XXL продължение – и Медина отпразнува предполагаемия изравнителен гол след зрелищна ситуация с няколко крошета. Преди отново да бъде надута свирката и голът да бъде отменен.

Междувременно Испания стартира с победа, побеждавайки Узбекистан с 2:1 (1:1) в Париж. Марк Пубил (29) и бившият играч на Дортмунд Серхио Гомес (62) вкараха за сребърните медалисти от Токио, а Елдор Шомуродов изравни от дузпа (45.+3).