Клостерхард и Ремшайд на върха, равенство в дербито на Есен

В четвъртия ден от мача в провинция Долен Рейн имаше партита със стрелба, нови лидери в таблицата и открити сметки за точки. Ремшайд нови лидери в лигата

Landesliga Niederrhein 3:

След 4:5 срещу Солинген през предходната седмица, Adler Union Frintrop имаше да гледа още един голов спектакъл срещу BW Mintard и този път промотираният отбор запази предимство с пет гола. И то при предишния лидер в лигата Минтард.

След 4-ия ден и поражението от Mintard новият лидер в лигата е FC Remscheid. Още през първото полувреме гостите зададоха посоката на победата на изпадналия от Оберлигата Sportfreunde Niederwenigern. Освен двукратния голмайстор Патрик Посавец (2., 39.), Франческо Леонардо Ди Донато (37.) вкара за Ремшайд при победата с 3:0. Трета победа в четвъртия мач за лидерите.

Дербито на Есен между SpVgg Steele и ESC Rellinghausen на Steeler Straße завърши с равенство 1:1. През първото полувреме Симон Майстер (32-ра минута) изведе домакините напред, но след смяната на полетата резервата Джузепе Раудино изравни от дузпа (77-ра минута).

SC Velbert спечели с 1:0 срещу DV Solingen, докато 1. FC Wülfrath остава на дъното на таблицата без точки след домакинския си мач срещу Reusrath (0:2). FSV Vohwinkel спечели първата си точка с равенство 3:3 срещу VfB Frohnhausen. В събота TUSEM Essen загуби с 1:4 (0:3) от SV Wermelskirchen.

Points
Points

Landesliga Niederrhein 2:

В група 2 върхът на таблицата вече принадлежи само на Арминия Клостерхард. Отборът от Оберхаузен победи DJK SF Lowick с 2:0 (0:0) и остава непобеден. Джулиано Исмановски (47-ата) и Дениз Ердем (86-ата) вкараха головете за армейците.

В SV Genc Osman Duisburg 110-те зрители видяха десет гола, като по-добре завършиха гостите от SV Scherpenberg. В крайна сметка Genc Osman бе победен с 4:6 (1:3). Тевфик Кючукарслан и Самет Садиклар вкараха головете за домакините, а Валдет Тотай, Нико Фромген, Нико Клоц, Дариус Строде, Оле Егинг и Максимилиан Щелмах бяха успешни за новия вицешампион Шермбек.

Spvgg. Sterkrade-Nord и VfB Bottrop завършиха наравно 2:2. Автогол даде преднина на Sterkrade, след което Девин Мюлер и Алпай Син обърнаха мача за гостите от Ботроп. Влезлият като резерва в 80-ата минута Денис Шарлие изравни малко преди края. Sterkrade остава непобеден. BW Dingden е третият непобеден отбор, но равенството 0:0 с Fichte Lintfort вече е третото равенство.

Отборът от дъното PSV Wesel-Lackhausen спечели първите си точки за сезона с победа над Sportfreunde Broekhuysen с 2:1, а Hönnepel-Niedermörmter победи Mülheimer FC (3:1). SGE Bedburg-Hau спечели срещу предпоследния Wachtendonk-Wankum (1:0) за втори път през този сезон.