Тежко поражение в генералната репетиция срещу двойния победител Леверкузен

Rot-Weiss Essen загуби с малко от Байер Леверкузен в генералната репетиция преди новия сезон.

В последната проверка преди началото на новия сезон в трета дивизия Рот-Вайс Есен бе победен с 2:1 (0:1) от действащия шампион на Германия Байер Леверкузен в петък вечер.

Въпреки че някои добре познати ключови играчи все още не бяха на разположение след Евро 2024 и това беше първата изява от подготвителната програма, „Версай“ очаквано започна по доминиращ начин. С изключение на един ранен двоен шанс – новото попълнение Мартин Териер не успя да преодолее Якоб Голц един на един (7′), след което Амин Адли пропусна със задна ножица (8′) – отборът на Хаби Алонсо рядко стигаше до финалната третина.

RWE също имаше възможност, въпреки че имаше малък дял от играта: след като Одилон Косуну изчисти центриране от Екин Челеби към краката на Рамиен Сафи, новият централен защитник сви топката покрай вратата (19′). След това отборът на Кристоф Дабровски беше зает предимно с работа в защита.

В последния четвърт час Леверкузен засили натиска си и след няколко спасявания на Есен и едно силно спасяване на Голц дойде моментът: връщането на Челеби беше твърде късо, Натан Тела се намеси между тях и вкара за 1:0 (44′) – заслуженият резултат на почивката.

След почивката картината първоначално беше непроменена: двойните победители се бяха загнездили в половината на Есен. Първият голям шанс дойде след десет минути. След дълъг пас от Артур Тобиас Краулич подцени топката и Тела пропусна да удвои пред вратата (55′).

След това Леверкузен си взе кратка почивка и направи няколко промени, а RWE не успя да излезе извън рамките на няколко индивидуални акции – Ларс Бруме например направи силно предизвикателство към Косуну, но завършекът му беше твърде слаб. Едва в заключителните етапи гостите отново увеличиха напрежението: Гарсия отклони топката в наказателното поле, където Шик засече топката покрай Голц, за да направи резултата 2:0 – предварителното решение.

RWE даде още една дрънканица в превърналия се в типичен тестов мач. Сафи удари напречната греда след центриране на Бруме, преди Леонардо Вонич да вкара изравнителния гол след единоборство с Дион Бериша (89′)

Двата отбора си размениха по още един гол, но остана поражението с 2:1 за храбрия отбор от Есен.

RWE продължава кампанията си в трета лига на 3 август срещу новопостъпилата Алемания Аахен.