Трудова победа в откриващия мач на регионалната лига!

Изпадналият от трета дивизия MSV Duisburg спечели откриващия си мач в Регионална лига Запад срещу FC Gütersloh.

MSV Duisburg стартира новия сезон в Регионална лига с победа при гостуването си на FC Gütersloh с 1:0 (0:0).

Въпреки че играха мач като гост на собствения си стадион – 6000 от 8400-те зрители бяха от Дуисбург – източновестфалците започнаха смело и уверено. Някои дори ликуваха в 17-ата минута, но ударът на Илиас Илигс от границата на наказателното поле кацна от външната страна на мрежата.

Зебрите, които все още бяха без Джошуа Битер, Йонас Михелбринк и Яник Замел, пристигнаха с малко закъснение. Отклоненият удар на Якоб Букян от 16 метра мина малко встрани от десния стълб (21).

Опитът беше своеобразно отваряне на консервната кутия, тъй като скоро Мейдерих пое контрола и атакуващите действия се увеличиха: капитанът Александър Хан стреля с глава от корнер (25′), Герит Вегкамп не успя да преодолее Ярно Петерс (27′) и др. Все пак Щефен Мьоер имаше най-добрата възможност след подготвителна работа на Патрик Сусек, но Ларс Беукман се хвърли в удара му от единадесет метра, за да предотврати 0:1 (39′).

FC Gütersloh излезе на почивката в по-добра форма и веднага имаше страхотен шанс чрез Фил Бекхоф. Неговият отразен удар обаче беше спасен с блестящо спасяване от Максимилиан Браун. Малко след това стражът на MSV отново бе на мястото си след дълга топка (54′).

Периодът на натиск на домакините остана неизползван. Това доведе до последици, тъй като гостите поведоха практически на контраатака. Мьоер овладя от малко под 20 метра и с впечатляващ удар с левия крак в левия ъгъл направи резултата 1:0 (55′).

Img – FC Gütersloh – MSV Duisburg 0:1 26 юли 2024 г.

Голът успокои малко играта. До 70-ата минута, когато привличащият вниманието Букянс удари напречната греда от наказателното поле, а малко след това 23-годишният играч вкара топката в мрежата, но беше в аут (72′). Пет минути по-късно Бойкман отново спаси удар на Сусек.

Зебрите пропуснаха предварителното решение, Ян Симон Симала се засуети в единоборство с Петерс. Но до реванш нямаше да се стигне. Победата остана 1:0 за MSV.