Мегауспех – нито едно поражение в трилъра от контролните срещи срещу ФК Байерн

Никой не очакваше този резултат.

Какъв уикенд за клуба от регионалната лига 1. фК Дюрен. Първо стартът на новия сезон в четвърта дивизия, а след това трескава победа срещу рекордьорите по титли.

В събота те направиха равенство 1:1 срещу SC Paderborn U23, а в неделя завършиха наравно 1:1 (1:0) срещу FC Bayern Munich пред 9000 зрители. Голям успех за отбора от Дюрен.

До мача се стигна, тъй като Дюрен не успя да изпълни домакинския си мач от първия кръг срещу ФК Байерн през сезон 2020/21 за Купата на DFB поради пандемията от коронавирус.

Победата с 3:0 за ФКБ се игра на стадион „Алианц Арена“. Ули Хьонес обеща, че Байерн ще дойде в клуба за приятелски мач след пандемията. Това обещание вече е изпълнено.

И през 90-те минути аутсайдерите от Дюрен показаха най-доброто от себе си. След 30 секунди отборът от регионалната лига имаше 1:0 на крака

Фират Алпсой беше на път да вкара гол на Свен Улрайх, но в последната секунда беше спънат и вече нямаше сили да завърши. Въпреки това отборът от Дюрен се прибра в съблекалнята с преднина.

След 40 минути Йосип Станишич игра с глава и от непосредствена близост прехвърли вратаря Свен Улрайх. Вратарят на FCB не успя да реагира навреме и стреля в противник в опит да изчисти топката. Рафаел Гарсия се възползва от отскочилата топка и вкара гол, за да даде преднина на Байерн с 1:0.

Освен с дефицита, Байерн трябваше да се справи и със загубата на Хироки Ито през първото полувреме, който трябваше да напусне терена с контузия след 20 минути.

След смяната ФК Байерн вдигна оборотите и изравни за 1:1 чрез 18-годишния Нестори Иранкунда, който през лятото премина в Мюнхен от Аделаида Юнайтед.

Бундестимът вече беше единственият играещ отбор и пропусна страхотен шанс да направи 2:1 чрез Серж Гнабри десет минути преди края. Дюрен се защитаваше храбро и стигна до крайното 1:1.

Как играха 1. FC Düren и Bayern Munich

Дюрен: Шрайбер (35. Тейсен / 67. Щраух) – Попович (46. Рамай), Лела, Вецка, Зухс – Статовци, Гюлтекин, Брок (46. Шльосер), Конделя – Гарсия (46.Дамашек), Алпсой (46. Цайл)

Байерн: Улрайх – Бой (65. Гнабри), Минджае Ким (65. Павлович), Диер (65.Мазрауи), Ито (32. Азну) – Станишич (65. Фернандес), Горетцка (65.Нкили) – Лицина, Сарагоса (65.Иранкунда), Герейро (65.Ибрахимович) – Тел

Голове: 1:0 Гарсия (40′), 1:1 Иранкунда (67′)