Защитаващите титлата си шампиони не показват слабост в градския шампионат

SVg Velbert успя да защити титлата си и отново е градски шампион на закрито. В едностранен финал бяха победени от Stella Azzurra. ТВД Велберт се класира на трето място.

Четирите дни в зала във Велберт приключиха. Както и през предходната година, градски шампиони са SSVg Velbert.

Прочетете финалния тикет в тикета на живо.

В полуфинала защитаващите титлата си състезатели се изправиха срещу Blau-Weiß Langenberg. SSVg контролираха всичко и бързо поведоха с 2:0 благодарение на головете на Алиосман Айдън и Леон Мигел Захран, но след това удар на Лоренц Лука Фериг се изплъзна през пръстите на вратаря на Велберт и внесе повече напрежение в мача. Едва в последната минута на мача Лирик Красники направи всичко ясно с попадението си за 3:1.

„Лангенберг стоеше дълбоко, като стена“, заяви след това треньорът на SSVg Рекас Панайотис. „Но ние запазихме спокойствие и бяхме възнаградени.“ Всъщност Лангенберг обикновено играеше с всичките си четирима полеви играчи дълбоко в собствената си половина и позволяваше на SSVg да владее топката. Тактика, която беше още по-ефективна с оглед на факта, че мачът се играеше за хандбални голове.

Във втория полуфинал TVD Velbert се изправи срещу AS Stella Azzurra и изостана още в самото начало (5-та минута). След това TVD зададе тона, но трябваше да приеме горчивото 0:2 през вторите 15 минути заради двойно отразен свободен удар. Самият TVD дълго време оставаше безобиден в атака, но успя отново да изравни резултата с мощен удар от халфовата линия. Въпреки това имаше само кратък момент на напрежение, тъй като Леон Френкел възстанови разликата до 3:1 при почти директна контраатака.

SC Velbert си осигури петото място в плейофите. Изоставането от 0:1 на почивката бе превърнато в победа с 2:1 срещу Türkgücü. Мачът за третото място беше доста едностранчив, но това не се отрази на резултата. TVD Velbert имаха голямо превъзходство, но спечелиха мача само с 1:0 чрез Атанасиос Ксирос, който вкара златния гол на почивката.

Едностранчива история във финала

На финала ССВГ Велберт показа кой е господар на терена още от самото начало. Отборът на треньора Рекас Панайотис спечели с 3:0 и на почивката вече водеше с 2:0. Лирик Красники и Алиосман Айдън вкараха след контраатака като по учебник през първото полувреме, а Нико Фукс добави последния гол

„Вкарахме много голове, ние сме най-добрият реализатор – наистина перфектно.“

Рекас Панайотис

Рекас Панайотис беше на седмото небе от щастие от спечелването на градското първенство: „Мисля, че играхме блестящо още от първия ден на мача. Играем страхотен сезон, много съм доволен от моя отбор“. Красники беше и най-добрият голмайстор.

„Невероятно е колко бързо се сплоти отборът ни“, продължава Панайотис. „Те са млади, динамични момчета, които са готови за всичко. Вкарахме много голове и сме най-добрите реализатори – наистина перфектно.“