Бьовингхаузен и Ринер изпуснаха точки, първа победа за Ерндебрюк

В деня на мача 6 в Оберлига Вестфалия водещите отбори Ринер и Бьовингхаузен изпуснаха точки, докато Ерндтебрюк отпразнува първата си победа за сезона.

Шести мач в Оберлига Вестфалия, който е изключително равностоен, особено след тези резултати. Между третото и осмото място има само три точки. В неделя на дневен ред бяха осем мача, още в събота Sportfreunde Lotte и Victoria Clarholz се разделиха с 0:0. А и неделният следобед не донесе много голове в началото. Ето всички резултати накратко:

Preußen Münster II – TuS Bövinghausen 0:0

Равенство без голове попречи на промотирания отбор да скочи на върха на таблицата. Но дори в шестия мач и срещу третия в класирането Preußen Münster II отборът на Кевин Гроскройц остава непобеден. В петък вечер (23 септември) Ерндебрюк пристига в Бьовингхаузен, а Мюнстер приема третия в класирането Финентроп/Баменол следващата неделя.

Westfalia Rhynern – SpVgg Vreden 0:0

Имаше и равенство без голове в Ринерн. Благодарение на равенството на Бьовингхаузен обаче Вестфалия остава начело на таблицата. Ранно отстраняване на Тим Нойман (22 г.) направи задачата на Вреден трудна за лидерите у дома още в началото. Петата точка бе добавена към сметката на гостите и с 14 точки начело все още е дуото Ринер/Бьовингхаузен.

SC Paderborn II – TSG Sprockhövel 3:0 (0:0)

Пловдивчани бяха единственият отбор, който вкара три гола този уикенд. Кай Клефиш вкара гол за гостите след малко повече от час, а Робин Чок (85-и) добави малко преди края, за да реши мача в полза на Падерборн, който отпразнува втората си победа за сезона, след като ветеранът Кристиан Стродиек (89-и) оформи крайното 3:0. Sprockhövel остава на дъното с четири точки.

Eintracht Rheine – TuS Erndtebrück 0:2 (0:1)

Sosuke Fokuchi (5.) даде на гостите ранна преднина, която отборът от долната част на таблицата задържа до края на времето. В третата минута на добавеното време Мурат-Каан Язар реши мача и изкупи вината на Ерндтебрюк, който отпразнува първата си победа за сезона.

1st FC Gievenbeck – SF Siegen 1:1 (1:1)

Пункциите са споделени в западната част на Мюнстер. Максимилиан Брюер (9-и) направи 1:0 за домакините, а Мишел Харер изравни за Зиген след малко повече от половин час игра. Точката не помага особено на Зиген, те остават в подножието на таблицата, докато Гевенбек са на пето място.

FC Gütersloh – ASC 09 Dortmund 1:0 (0:0)

В четвъртък ФК Шалке пристига в Гютерслох за тест, а в лигата спечели с 1:0 у дома срещу АСК Дортмунд. Марсел Люке (67-ата минута) вкара последния гол след безрезултатно първо полувреме, за да осигури на FCG трета поредна победа. ASC Dortmund остава в средата на таблицата с третото си поражение.

Points
Points

TuS Ennepetal – Delbrücker SC 2:1(1:0)

Първа победа за Енепетъл след мача на откриването. Нападателят Нилс Нетърсхайм вкара гол на полувремето с 1:0 (25-и). След почивката Delbrücker SC изравни чрез Никлас Хюшен (58-и), но домакините бързо се противопоставиха чрез Робин Галус (64-и). Повишеният Делбрюк може да живее доста добре със седем точки досега.

SG Finnentrop/Bamenohl – SV Schermbeck 1:1 (1:0)

Върхът на таблицата срещу подножието беше името на играта и всичко се разви в полза на фаворитите Finnentrop/Bamenohl. Филип Хенес вкара за 1:0 след 21 минути, а Седрик Дробе от Шермбек получи червен картон преди края на мача. И все пак аутсайдерът все пак се върна в мача: Дарио Герлинг изравни в 85-ата минута и спаси Шермбек от червения фенер.